Úraz v lese pripútal Jána na invalidný vozík. Elektrický vozík mu umožní samostatnosť a pohyb v prírode.
Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.
Silvia Michalčíková
Volám sa Ján Cichý a s mojou manželkou Luciou sme mali ešte pred pár rokmi krásny rodinný život. Bývame v malej obci v Nízkych Beskydách a spoločne máme tri deti – 25-ročnú Luciu, o dva roky mladšieho Jána a 13-ročnú Rebeku. V máji 2016 som ale pri práci v lese utrpel úraz. Na hlavu mi spadol ťažký konár, ktorý mi zlomil krčné stavce a poškodil miechu. Život mi doslova zachránila helma, ktorú som mal v tej chvíli na hlave.
Z lesa ma previezol vrtuľník do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach. Ležal som v nej štyri mesiace, kedy som prekonal aj obojstrannú embóliu pľúc. Ďalšie dva mesiace som strávil v Národnom rehabilitačnom centre Kováčová. Domov som sa tak dostal až po polroku.
Momentálne som pripútaný na invalidný vozík. Od hrudníka až k nohám nemám žiadny cit.
Rukami síce hýbať viem, avšak prstami nie. Na mechanickom vozíku sa pohybujem veľmi ťažko, elektrický vozík však ovládam dobre. So všetkým mi pomáha moja skvelá manželka.
Bývame v rodinnom dome so záhradou na kopci, ktorá je pre mňa aktuálne ťažko prístupná. Veľmi by mi v tejto situácii pomohol elektrický vozík. Mohol by som sa napríklad vybrať k našim ovocným stromom v záhrade, tráviť viac času vonku, chodiť po dedine alebo ísť do prírody so psíkom. Zároveň by som odbremenil manželku, keďže tlačiť ma do kopca nie je vôbec jednoduché.
Vďaka vašim príspevkom sa môžem stať oveľa viac samostatným. Každé jedno euro pre mňa a moju rodinu veľa znamená.
Z celého srdca vám preto ďakujeme, že ste sa rozhodli pomáhať druhým.
Pomôžme Jožkovi s viacerými ťažkými diagnózami získať terapiu kmeňovými bunkami!
Pomôžme Lukovi so zdravotnými problémami! Príspevky pôjdu na jeho liečbu, rehabilitácie, operácie, lieky a zdravotné pomôcky.
Prispejme Šimonkovi s achondropláziou na liek Voxzogo na rast a zlepšenie jeho zdravotného stavu.
Vaša pomoc umožní intenzívnu rehabilitáciu a zlepšenie zdravotného stavu Viki v jej boji s Rettovým syndrómom.
Skok do bazéna mu prevrátil život naruby. Pomôžme mu stať sa samostatnejším vďaka vylepšenému vozíku.
Staráte sa aj vy doma o zdravotne znevýhodnenú osobu a hľadáte podporu?
Spracovanie vašich 2 % z daní bez poplatku a zasielanie aktuálnych informácií ohľadom získavania 2 %.
Možnosť zapojenia sa do pravidelných projektov a aktivít organizovaných APPA.
Možnosť zverejnenia príbehu na webe appa.sk a využívanie všetkých platobných systémov pre darcov.
Prvá charitatívna mobilná aplikácia na Slovensku, ktorá dáva pohybu nový zmysel!
Automatické zasielanie noviniek a všetkých aktuálnych informácií priamo do vášho e-mailu.
Podpora pri tvorbe vlastných charitatívnych podujatí a verejných zbierok pod hlavičkou APPA.
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620
IČ DPH: SK2023069620
Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898
© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
APPA
Pevne veríme, že internet by mal byť dostupný a prístupný komukoľvek a zaviazali sme sa poskytovať webovú stránku, ktorá je prístupná čo najširšiemu publiku bez ohľadu na okolnosti a schopnosti.
Aby sme to splnili, snažíme sa čo najprísnejšie dodržiavať Smernice o prístupnosti webového obsahu 2.1 (WCAG 2.1) konzorcia World Wide Web Consortium (W3C) na úrovni AA. Tieto pokyny vysvetľujú, ako sprístupniť webový obsah ľuďom so širokou škálou postihnutí. Dodržiavanie týchto pokynov nám pomáha zabezpečiť, aby bola webová stránka prístupná všetkým ľuďom: nevidiacim, ľuďom s motorickým postihnutím, zrakovým postihnutím, kognitívnym postihnutím a ďalším.
Táto webová stránka využíva rôzne technológie, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby bola vždy čo najprístupnejšia. Používame rozhranie prístupnosti, ktoré umožňuje osobám so špecifickým postihnutím upraviť používateľské rozhranie webovej stránky a navrhnúť ho podľa ich osobných potrieb.
Webová stránka navyše využíva aplikáciu založenú na AI, ktorá beží na pozadí a neustále optimalizuje úroveň dostupnosti. Táto aplikácia upravuje HTML webovej stránky, prispôsobuje jej funkčnosť a správanie pre čítačky obrazovky používané nevidiacimi používateľmi a pre funkcie klávesnice používané osobami s motorickým postihnutím.
Ak ste našli poruchu alebo máte nápady na zlepšenie, budeme radi, ak sa nám ozvete. Operátorov webových stránok môžete kontaktovať pomocou nasledujúceho e-mailu info@appa.sk
Naša webová stránka implementuje techniku atribútov ARIA (Accessible Rich Internet Applications) spolu s rôznymi zmenami správania, aby sa zabezpečilo, že používatelia so slepotou použivajúci čítačky obrazovky budú môcť čítať, chápať a užívať si funkcie webovej stránky. Hneď ako používateľ s čítačkou obrazovky vstúpi na vašu stránku, okamžite dostane výzvu na zadanie profilu čítačky obrazovky, aby mohol efektívne prechádzať našu stránku. Tu je návod, ako naša webová stránka pokrýva niektoré z najdôležitejších požiadaviek na čítačku obrazovky:
Optimalizácia čítačky obrazovky: spúšťame proces na pozadí, ktorý sa učí komponenty webovej lokality zhora nadol, aby sme zaistili nepretržité dodržiavanie pravidiel aj pri aktualizácii webovej lokality. V tomto procese poskytujeme čítačkám obrazovky zmysluplné údaje pomocou súboru atribútov ARIA. Poskytujeme napríklad presné štítky formulárov; popisy funkčných ikon (ikony sociálnych médií, ikony vyhľadávania, ikony košíka atď.); usmernenie na validáciu vstupov do formulárov; roly prvkov, ako sú tlačidlá, ponuky, modálne dialógy (vyskakovacie okná) a iné. Okrem toho proces na pozadí skenuje všetky obrázky webovej stránky a poskytuje presný a zmysluplný popis založený na rozpoznávaní obrázkových objektov ako značku ALT (alternatívny text) pre obrázky, ktoré nie sú popísané. Pomocou technológie OCR (optické rozpoznávanie znakov) tiež extrahuje texty, ktoré sú vložené do obrázka. Ak chcete kedykoľvek zapnúť úpravy čítačky obrazovky, používatelia musia stlačiť kombináciu klávesov Alt+1. Používatelia čítačiek obrazovky tiež dostanú automatické oznámenia, aby zapli režim čítačky obrazovky hneď, ako vstúpia na webovú stránku.
Tieto úpravy sú kompatibilné so všetkými populárnymi čítačkami obrazovky, vrátane JAWS a NVDA.
Optimalizácia navigácie na klávesnici: Proces na pozadí tiež upravuje kód HTML webovej stránky a pridáva rôzne správanie pomocou kódu JavaScript, aby bola webová lokalita ovládateľná klávesnicou. To zahŕňa možnosť navigácie na webovej lokalite pomocou klávesov Tab a Shift+Tab, ovládania rozbaľovacích zoznamov pomocou kláves so šípkami, ich zatvárania pomocou klávesu Esc, spúšťania tlačidiel a odkazov pomocou klávesu Enter, navigácie medzi prvkami rádia a začiarkavacieho políčka pomocou klávesov so šípkami a vyplňte ich pomocou medzerníka alebo klávesu Enter. Používatelia klávesnice navyše nájdu ponuky rýchlej navigácie a ponuky na preskočenie obsahu, ktoré sú kedykoľvek dostupné po kliknutí na Alt+1 alebo ako prvé prvky stránky pri navigácii pomocou klávesnice. Proces na pozadí spracováva aj spustené kontextové okná tak, že presunie zameranie klávesnice smerom k nim hneď, ako sa objavia, a nedovolí, aby sa zameranie posunulo mimo neho.
Používatelia môžu na prechod na konkrétne prvky použiť aj skratky ako „M“ (ponuky), „H“ (nadpisy), „F“ (formuláre), „B“ (tlačidlá) a „G“ (grafika).
Naším cieľom je podporovať čo najširšiu škálu prehliadačov a asistenčných technológií, aby si naši používatelia mohli vybrať najvhodnejšie nástroje pre nich s čo najmenším počtom obmedzení. Preto sme veľmi tvrdo pracovali, aby sme mohli podporovať všetky hlavné systémy, ktoré tvoria viac ako 95 % podielu používateľov na trhu, vrátane Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera a Microsoft Edge, JAWS a NVDA (čítačky obrazovky).
Napriek nášmu maximálnemu úsiliu umožniť komukoľvek prispôsobiť si webovú stránku svojim potrebám. Stále môžu existovať stránky alebo sekcie, ktoré nie sú úplne prístupné, sú v procese sprístupňovania alebo im chýba primerané technologické riešenie na ich sprístupnenie. Napriek tomu neustále zlepšujeme našu dostupnosť, pridávame, aktualizujeme a zlepšujeme jej možnosti a funkcie a vyvíjame a prijímame nové technológie. To všetko má za cieľ dosiahnuť optimálnu úroveň dostupnosti v súlade s technologickým pokrokom. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na info@appa.sk