Aj svetlo môže liečiť

Denné svetlo riadi náš cirkadiánny rytmus, umelé svetlo nám zas uľahčuje život. A polarizačné svetlo nás dokáže liečiť. Ako je to možné? Prirodzené svetlo je neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. Potrebujeme ho pre svoje prežitie. Jeho pozitívny a nenahraditeľný vplyv na fyzické a duševné zdravie človeka potvrdzujú mnohé vedecké štúdie.

10. júla 2024
4 min. čítania

Partner

APPA partner Medi Light
MediLight s.r.o.
Rudlovská 53
974 01 Banská Bystrica

Galéria

Samotný slnečný lúč bol už v starovekom Egypte určený na lekárske ošetrenia, a to aj napriek tomu, že jeho účinok nebol preukázaný. Silu slnečného lúča vedecky potvrdil až Niels Ryberg Finsen, ktorý koncom 19. storočia položil vedecké základy svetelnej terapie. Pri liečení kožnej tuberkulózy si všimol, že zdravotný stav jeho pacientov sa počas zimy zhoršoval a uvedomil si, že práve denné svetlo by malo byť dôležitou súčasťou liečebného procesu. V minulom storočí pokračovali v skúmaní farieb a svetiel ďalší vedci. Maďarský profesor Endre Mester prvýkrát použil mäkké laserové svetlo na urýchlenie procesu hojenia rán. Neskôr počas rokov skúmania laserového svetla prišla Márta Fenyö na to, že na zacelenie rán má vplyv polarizované svetlo. Počas ďalších výskumov sa zistilo, že polarizované svetlo pomáha s liečením kŕčových žíl, rôznych kožných chorôb a pozitívne vplýva aj na imunitný systém.

Polarizované svetlo stimuluje, posilňuje a oživuje

Liečebná lampa Medilight pracuje s takým polarizovaným svetlom, ktorého vlny sa pohybujú rovnobežne a jeho stupeň dosahuje viac ako 99 percent. Navyše obsahuje svetlo s viacerými frekvenciami. To nielenže stimuluje vznik nových buniek, ale stará sa aj o oživenie tých jestvujúcich a posilňuje celkovú regeneráciu organizmu.

Tri účinky polarizovaného svetla na ľudský organizmus

1. Analgetický účinok
Miesto, ktorým prechádza svetelná energia, sa vyznačuje nižšou citlivosťou nervových buniek, čo môže prispieť k tlmeniu bolesti.
2. Protizápalový účinok
Svetelná energia okrem iných účinkov pomáha rozšíriť cievy, čím dochádza k rýchlejšiemu prúdeniu krvi a látkovej výmene. Navyše svetlo pomáha eliminovať zápaly v tele.
3. Biostimulačný účinok
Svetlo napomáha tvorbe a vývoju nových buniek, ale aj regenerácii. Tento účinok prebieha na všetkých úrovniach v organizme, od jednotlivých molekúl a buniek cez tkanivá a orgány až po organizmus ako celok.

Sedem farieb, ktoré liečia

Biolampa Medilight prináša okrem štandardného žltého filtra aj ďalších šesť farieb. Tie môžu pomôcť pri liečbe zdravotných neduhov rôzneho druhu, a navyše ich môžete využiť na kolorterapiu.


Fialová farba
Ide o farbu reprezentujúcu spiritualitu. Dokáže duchovne upokojiť, uvoľniť kŕče, ale aj zmierniť bolesti hlavy či rôzne zápaly. Vďaka uvoľňujúcim účinkom môže pomôcť
pri epilepsii alebo nervových problémoch.


Modrá farba
Je považovaná za studenú a hovorí sa o nej, že je farbou pokoja a mieru. Spomedzi uvedených farieb má najvyšší protizápalový účinok, zároveň však dezinfikuje a ochladzuje. Pôsobí proti stresu, nespavosti a vďaka sťahujúcemu účinku je vhodným doplnkom liečby rôznych zranení po nehodách, alebo krvných podliatin. Je vhodná aj pre deti.


Zelená farba
Vyskytuje sa v prírode a človek ju potrebuje, pretože prispieva k udržiavaniu rovnováhy a harmónie. Posilňuje pokožku, pomáha pri nespavosti a pozitívne vplýva na tvorbu kostí. Je potrebná pre správne fungovanie nervovej sústavy a udržiavanie dobrého zdravotného stavu.


Žltá farba
Ide o teplú farbu, o ktorej sa tiež hovorí, že predstavuje silu slnka. Človeku dodáva silu a dokáže ho naplniť dobrou náladou. Pozitívne vplýva na obehový systém a zmierňuje nervozitu. Pri správnom množstve posilní žalúdok a pomáha pri tráviacich problémoch.


Oranžová farba
Prechodová farba medzi žltou a červenou si zachováva povzbudivosť žltej a chýba jej
agresivita červenej. Červená je farbou úspechu a spomedzi uvedených farieb je najdôležitejšia v boji s depresiou a pesimizmom.


Ružová farba
Ružová farba je farbou bezpečnosti a nežnosti. Pomáha uvoľniť duševné napätie, tlmí prejavy agresivity a je nápomocná aj pri vyčerpaní.


Červená farba
Spomedzi všetkých farieb sa vyznačuje najväčším biostimulačným účinkom. Aktivizuje fyzické sily, zmierňuje bolesti v krížoch, pri nedostatku energie pôsobí ako stimulant. Je vhodná na liečenie rán. Ak však obsahujú hnis, je potrebné ich najprv ošetriť modrým svetlom. Pomáha tiež urýchliť krvný obeh.

Biolampa MEDILIGHT môže pomôcť ako doplnok pri liečení rôznych ochorení vášho tela. Viac sa o nej dozviete na webovej stránke www.medilight.sk.

Mohlo by vás zaujímať

CarnoMed partner APPA
Zdravie
Karnozín EXTRA a roztrúsená skleróza

CarnoMed je prvá spoločnosť na svete, ktorá analyzovala podávanie Karnozínu EXTRA pacientom so sklerózou multiplex (roztrúsená skleróza) a v roku 2020 preukázala jeho prínosy.

Krok pre Teba opäť za hranicami Slovenska
Vzdelávanie / Zdravie
Projekt komplexnej rehabilitácie SMA detí na kongrese v Barcelone

Zástupcovia HENDI CENTRA a APPA si so zahraničnými účastníkmi kongresu vymenili skúsenosti. Taktiež diskutovali o spoločných prienikoch vo svojich aktivitách a nadväzovaní nových spoluprác.

AXIS Medical Center - partner APPA
Rehabilitácie
AXIS Medical Center

Tím AXIS Medical Center si stanovil pred sebou cieľ, urobiť pre pacienta a jeho rodinu maximum. Naša práca však ani zďaleka nekončí pri rehabilitácii. Okrem rozvoja pohybových, rečových a kognitívnych schopností pacienta je pre nás veľmi dôležité podporovať socializáciu, motivovať, dodávať sebavedomie a novú energiu do života.

Príbeh protagonistu kampane 2% - APPA
2% z daní
Maminka, veď ja nie som herec, reagoval člen Klubu APPA Kiko na príležitosť účinkovať v 2 % kampani

Je tu obdobie, kedy percentá zo zaplatenej dane môžete venovať na dobrú vec. Ak sa rozhodnete venovať 2% z daní APPA, pomôžete napĺňať poslanie nášho občianskeho združenia. Vďaka možnosti 2 % financovania z daní môže rodina chlapca s Duchennovou svalovou dystrofiou z našej kampane pravidelne zakúpiť nevyhnutné pomôcky.

Autoservis PVS
Auto-moto
Prvotriednu starostlivosť vášmu autu zabezpečí autoservis PVS

S komplexným servisom a skúseným tímom PVS autoservis budú vaše vozidlá vždy pripravené na ďalšie cesty. Pre členov Klubu APPA ponúka spoločnosť aj viaceré výhody, ktoré potešia každého aktívneho šoféra.

Rehabilitačné centrum ProPrios
Rehabilitácie
Rehabilitačné centrum ProPrios: Nová éra v starostlivosti o neurologických pacientov.

Koncept centra je založený na individuálnom prístupe, maximálnom prispôsobení terapií a ich intenzity, aby sa mohli klienti posunúť na svojej ceste za zdravím vpred.

Velcon - APPA partner
Zdravotné pomôcky
VELCON pomáha odstraňovať bariéry

Sortiment etablovanej spoločnosti tvoria vysokokvalitné produkty, ktoré pochádzajú od popredných európskych výrobcov. Tie pomáhajú zlepšiť každodenné fungovanie ľuďom s telesným znevýhodnením.

ottobock - partner APPA
Zdravotné pomôcky
Ottobock oslavuje 100 rokov

Už viac ako 100 rokov sa snažíme poskytnúť ľuďom so zdravotným postihnutím najlepšiu možnú kvalitu života.

Patrik Fabo Klub APPA
Zdravie
Pod krídlami APPA mohol Patrik s DMO absolvovať desiatky rehabilitačných pobytov

Patrik z Nového Mesta nad Váhom je jasným príkladom toho, ako sa nenechať zabrzdiť aj napriek vážnemu ochoreniu. 28-ročný mladík už letel na rogale, absolvoval imitáciu zoskoku padákom, vyhliadkový let lietadlom s inštruktorom, pilotoval simulátor Boeingu 747 a dostal sa aj na vrchol jedného z najkrajších ľadovcov sveta. Miluje adrenalín a napriek diagnóze, s ktorou žije od narodenia, si chce vychutnávať život naplno. Najviac mu pomáhajú pravidelné rehabilitácie a podporné terapie v špecializovanom centre.

Sabinka Fajnorova Klub APPA
Zdravie
Asociáciu APPA odporúčam každému, kto potrebuje pomoc, hovorí mama Zuzana

Keď prišla na svet Sabínka, rodine zo Starej Turej sa prevrátil život naruby. Svoju pozornosť museli presmerovať na cvičenia a rehabilitácie, ktoré dievčatko dodnes potrebuje. Na zbieranie potrebných financií nezostávalo veľa času a ani energie, preto sa rozhodli spojiť svoje sily s APPA. Dnes sú členmi jej Klubu už deväť rokov a členstvo odporúčajú každému, kto nevie, na koho sa obrátiť v zložitej životnej situácii.

Slovenský červený kríž - partner APPA
Rehabilitácie
Slovenský červený kríž – Košice

Rehabilitačnými službami pomáhame klientom s kombinovaným zdravotným postihnutím a taktiež aj pacientom s pohybovými ťažkosťami. Pokrývame širokú škálu terapeutických metód, ktoré sú stanovované s ohľadom na najvyššiu účinnosť liečby.

SMA vikend Valčianska dolina
Vzdelávanie
APPA je neodmysliteľnou súčasťou SMA rodín na Slovensku

S nadšením sme prijali pozvanie na otvorenie prvého vzdelávacieho víkendu „Spolu v SMA“ vo Valčianskej doline, ktorý zorganizoval výbor SMA Slovakia – aliancia rodín. Spoločné stretnutie bolo plné informácií, poznatkov, praktických ukážok aj zábavy. Jeho nosnou témou bola starostlivosť o pacientov s diagnózou spinálna muskulárna atrofia.

Poviem Ti to inak vzdelávací víkend APPA
Vzdelávanie
Poviem ti to inak 2024 – nové informácie aj oddych pre rodičov detí s PAS

Počet detí s poruchou autistického spektra z roka na rok stúpa. Ich rodičia sa pre ne snažia vyhľadávať špecializované škôlky, školy, no v prvom rade sa chcú o tejto diagnóze dozvedieť čo najviac.

Jarná aukcia Charitatívneho aukčného salóna APPA bola úspešná.
Umenie
Jarná online aukcia bola úspešná. Z výťažku 4.800 eur pomôžeme Alexovi aj ďalším rodinám v Klube APPA

Priaznivci výtvarného umenia sa spojili pre dobrú vec. Počas jedenástich dní vydražili elektronicky obrazy v krásnej hodnote.

APPA sa stala partnerom súťaže Miss Slovensko 2023
Kultúra
APPA sa stala partnerom súťaže Miss Slovensko 2023

Všetkých 12 finalistiek prestížnej súťaže krásy absolvovalo špeciálny workshop o charite. Zároveň sa zaradili medzi vôbec prvých užívateľov špeciálnej aplikácie APPkA, ktorá predstavuje cielenú pomoc pre ľudí s ťažkým osudom.

Neurostimulátory WalkAide a OmniHI5 - partner APPA
Zdravotné pomôcky
Neurostimulátory WalkAide a OmniHI5 – unikátne pomôcky pri problémoch s chôdzou a s parézou rúk

Neurostimulátory WalkAide a OmniHi5 vám pomôžu obnoviť samostatný pohyb, znížiť spasticitu a vrátiť sa a aktívnemu životu, a to v pohodlí vášho domova.

Podotech partner APPA
Zdravotné pomôcky
Podotech – individuálny a priateľský prístup, kvalitné produkty

Podotech je jedna z mála firiem na Slovensku s vlastnou dielňou na ručnú výrobu individuálnej obuvi. Je určená tak pre deti, ako aj pre dospelých užívateľov, ktorých zdravotný stav vyžaduje mäkkú podporu, korekciu chodidla, prípadne členkového kĺbu.

Vibračné masážne pištole Velvesa - partner APPA
Zdravotné pomôcky
Ako si vybrať vhodnú masážnu vibračnú pištoľ a ako ju správne používať?

Vibračná pištoľ účinne a rýchlo uľaví unavenému a stuhnutému svalstvu, ľahko sa používa a umožňuje za krátky čas príjemne prekrviť a zrelaxovať svaly. Informácie o výbere vibračnej masážnej pištole a jej bezpečnom použití vám prináša masérsky portál velvesa.sk, ktorý je dlhodobým partnerom APPA a ponúka množstvo pomôcok nielen pre masáž, ale aj pre oblasť rehabilitácie, cvičenia a hygieny.

Zdravotné pomôcky
Prekonajte dennodenné prekážky s produktami spoločnosti ERAJJ

Náš každodenný život je preplnený praktickými úlohami, na ktoré potrebujeme silu a pohyblivosť. Za normálnych okolností vykonávame všetky tieto úlohy rýchlo a jednoducho, bez toho, aby sme sa zamysleli nad našimi ľudskými fantastickými schopnosťami a možnosťami.

APPA v rámci svojich vzdelávacích projektov podporila odborný víkendový kurz
Vzdelávanie
APPA vzdeláva: Na ceste za kvalitnejšou rehabilitáciou pacientov so skoliózou

APPA v rámci svojich vzdelávacích projektov podporila odborný víkendový kurz s názvom „Diagnostika a kinezioterapeutické prístupy pri skolióze“.

Power Plate - APPA partner
Zdravotné pomôcky
Regenerácia poškodených svalov pomocou technológie Power Plate

Moderná technológia vibračného cvičenia je vhodná nielen na tréning, ale je výborným prostriedkom na rehabilitáciu a odpočinok.

Odovzdávanie šeku na charitatívnom golfovom turnaji 2023
Šport
Keď pomáhajú golfisti – Charity Golf’23 s výťažkom 11.800 eur

Charita sa s golfovým turnajom energetikov spája už šesť rokov. Ide o krásnu tradíciu, ktorou dokážeme spoločne meniť životy rodín so zdravotne znevýhodneným členom.

10. DGS Sprint s pomocou pre vážne chorého chlapčeka
Šport
Bežci DGS Sprintu venovali svoju energiu ťažko chorému Gáborkovi

ALD je veľmi zriedkavé neurologické ochorenie, ktoré postihuje v priemere jedného z 20 000 chlapcov. Patrí medzi nich aj šesťročný Gábor z Kolárova, ktorý sa zotavuje po transplantácii kostnej drene. Malému škôlkarovi sa rozhodlo pomôcť množstvo aktívnych športovcov, ktorí sa zapojili do podujatia DGS Sprint 2023.

TRULIK MEDICAL TECHNOLOGY s.r.o. - partner APPA
Zdravotné pomôcky
Môže byť vozík pohodlný, funkčný a pekný zároveň?

TRULIK MEDICAL TECHNOLOGY s.r.o. vám dokáže, že takéto spojenie je možné.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Informácie a podpora
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.