Peter Kecskés

Petrov život sa zmenil v sekunde. Po havárii upadol do kómy, pričom lekári nepredpokladali, že sa z nej zobudí. Otec rodiny svoj boj o život vyhral, ale teraz potrebuje intenzívne rehabilitovať. Príspevky od darcov tak poputujú na ďalšie terapie a cvičenia.

Táto výzva pomáha plniť sny...

1
0,00  z 10 000,00 
ešte 7 mesiacov

Zoznam darov

Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.

Silvia Michalčíková

Otec troch detí potrebuje rehabilitácie

Otec troch krásnych detí, úžasný manžel, skvelý kamarát. Až kým sme sa nevybrali splniť mu dávny sen. Písal sa 5. máj 2022. Ja som bola pár dní po operácii oka, ešte sme zvažovali, či vôbec pôjdeme. Ale on po tej motorke veľmi túžil a ja zas po tom, aby bol šťastný. Tak sme išli.

Krásna zelená motorka od milého majiteľa bola podľa jeho predstáv, takže sme sa rozhodli, že ju berieme. S úsmevom na tvári sme sa vybrali domov, on na nej, ja pred ním v aute. Cesta bola dlhá, išli sme v kolóne rýchlosťou 70 km/hod., veď sme cestu ani nepoznali, načo by sme sa náhlili. Až kým nás nepredbehol mladý vodič, ktorý vybrzdil celú kolónu a ušiel z miesta činu. My, čo sme boli na autách, sme to zvládli, ON nie.

Hodiny neistoty

Sekunda, ktorá zmenila naše životy. Fráza, ktorá zrazu bola pravdivá a ktorá sa mi dennodenne pripomína pri pohľade na môjho manžela. Sanitka, vrtuľník, prevoz do Banskej Bystrice. Hodiny, kedy som ani nevedela, či vôbec prežil. Po príchode do nemocnice krutá realita od lekárov – krvácanie do mozgu nezávisle od nárazu, opuch mozgu, umelý spánok. A následne to, na čo by som si ani v najhoršom sne nepomyslela – kóma. Každý deň som pri ňom trávila maximum, čo sa dalo. 

Rozprávala som sa s ním, hovorila som mu, čo sa s nami deje, ako sa majú deti, z mobilu som mu prehrávala ich nahrávky. Boli to dlhé tri týždne, kým sa prebral z kómy, z ktorej podľa lekárov nemal šancu sa zobudiť.

Začal komunikovať okom, neskôr sa mu už hýbala aj ruka a noha. Vedel mi zamávať, keď som odchádzala. Začalo sa s rehabilitáciou, pekne napredoval, potom prišla uroinfekcia, horúčky a pokroky zaostali. Z izby JIS bol preložený na štandardnú izbu, kde už bola starostlivosť menej intenzívna a jeho reakcie poslabšie.

Návrat späť domov

Z nemocnice sa môj manžel dostal domov v auguste. Týždne ležal imobilný v plienkach so sondou v bruchu a bez schopnosti rozprávať. Jeho vedomie bolo čoraz slabšie, na rehabilitácie ho v takomto stave nikde prijať nechceli. Svetielkom nádeje boli dobrí ľudia, ktorí nám prispeli vo verejnej zbierke.

Aktuálne máme za sebou niekoľko rehabilitácií. Posledný pobyt v NRC v Kováčovej nezvládol a odvtedy je doma. Pomáha mi s ním môj 70-ročný otec. Ja som o robotu, našťastie, neprišla, takže môj príjem zabezpečuje chod rodiny. Rehabilitácie sú finančne veľmi náročné rehabilitácie, bez nich však manžel nemá šancu na zlepšenie. Momentálne chodí pravidelne cvičiť do piešťanského HENDI CENTRA. Rozdiel v držaní tela bol viditeľný už po prvom týždni, ktorý sme tam strávili.

Vopred vám ďakujem za vašu pomoc, ktorú si celá naša rodina veľmi váži. Potrebujeme nášho tatina a veríme, že aj vďaka vám sa nám raz opäť vráti.

 

Vašu pomoc tiež potrebujú

Mladá žena Katarína s DMO potrebuje pomoc
Katarína Račáková

Som mladá žena s diagnózou detská mozgová obrna – kvadruspastická forma. Aby som mohla aj naďalej zostať samostatnou, potrebujem pravidelne cvičiť a rehabilitovať. Vyzbierané príspevky využijem na ďalšie potrebné terapie.

Tadeáš potrebuje finančnú pomoc na rehabilitačný pobyt
Tadeáš Harček

Tadeáško je bojovník, ktorému sa darí vyhrávať nad negatívnymi prognózami. Je za tým množstvo úsilia, cvičení a rehabilitácií. Vďaka nim napreduje a posúva sa vpred. Vyzbierané príspevky využijeme na ďalší rehabilitačný pobyt a cvičenie v špeciálnom obleku Therasuit. 

Juraj potrebuje financie na rehabilitácie
Juraj Durnek

Snažíme sa vyzbierať finančné prostriedky pre Juraja, ktorý potrebuje rehabilitovať, aby sa mohol posunúť vpred. Jeho cieľom je zdvihnúť hlavičku od podložky a postupne začať štvornožkovať.

APPA Sonička Koniarová počas rehabilitácie
Soňa Koniarová

Môj život poznačil ojedinelý genetický syndróm, pre ktorý zaostávam v psychomotorickom vývoji. Snažím sa ale všetko podstatné dohnať. Prostredníctvom terapií a cvičení sa mi to darí, no potrebujem pomôcť s ich financovaním. Verím, že aj s vašou pomocou začnem raz rozprávať.

Viktória s Rettovým syndrómom
Viktória Peťovská

Viki potrebuje intenzívne rehabilitovať. Diagnostikovali jej totiž Rettov syndróm, ktorý sprevádzajú viaceré zdravotné komplikácie. Aby sa jej nezhoršila skolióza a zároveň zlepšila chôdza, musí na sebe tvrdo pracovať.

Martinke pomáhajú canisterapie
Martina Pekárková

Martinkin zdravotný stav ovplyvnil vírus. Dievčatko bojuje s obrovským strachom z ľudí aj zo zvukov. Zároveň potrebuje spevniť svaly a zlepšiť hrubú a jemnú motoriku. Veľmi jej pomáhajú terapie vo Physio Canis, kde svoj strach prekonáva vďaka psíkom.

Damián s Downovým syndrómom potrebuje pomoc
Damián Paľuch

Damián je chlapček s Downovým syndrómom, ktorý potrebuje pomôcť s financovaním rehabilitácií. Práve tie ho na jeho životnej ceste posúvajú vpred.

Šimon s nízkym vzrastom potrebujem liek
Šimon Tkáč

Šimonko trpí achondropláziou. Získanú sumu použijeme na zaplatenie inovatívneho lieku Voxzogo, ktorý mu pomôže narásť a ktorý ho zbaví aj ďalších zdravotných problémov. 

Sebastián potrebuje špeciálny kočík
Sebastián Malagyi

Výlety do prírody majú na každého človeka blahodárny vplyv. Sebinko, ktorému diagnostikovali lisencefáliu a DMO, by rád zvládol aj náročnejší terén. Potrebuje preto špeciálny kočík.

Vaneska Hric sa poteší rehabilitáciám
Vanesa Hric

Šikovné a statočné dievčatko – to je Vaneska, ktorej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Po cvičeniach, terapiách a rehabilitačných pobytoch sú u nej vidieť veľké pokroky. Práve na tie chce využiť vyzbierané financie. Vďaka tejto pomoci sa môže posunúť opäť o ďalší krok vpred.

Sára Micháliková potrebuje pomoc
Sára Micháliková

Usmievavé dievčatko musí podstupovať rôzne terapie, aby sa mohlo posunúť o ďalší krok vpred. Zároveň by chcelo absolvovať aj intenzívny rehabilitačný pobyt, ktorý si ale rodina nemôže dovoliť. Potrebuje tak vašu pomoc.

Lujza má problémy s rečou aj chôdzou. Lekári jej odporučili, aby rehabilitačné pobyty absolvovala štyrikrát za rok
Lujza Bartková

Lujze veľmi pomáhajú rehabilitačné pobyty. Aktuálne má problémy s rečou aj chôdzou, takže potrebuje na sebe pracovať. Lekári jej odporučili, aby pobyty absolvovala štyrikrát za rok, čo je pre rodinu bez pomoci druhých finančne nereálne.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Kontakt
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.