Školské batohy Bagmaster

195 – zhruba toľkokrát navštívi dieťa školu počas jedného roka. To je viac ako 1 700-krát za deväť rokov. A koľko trvá cesta každý jeden deň s aktovkou (školskou taškou) na chrbte? To už je poriadne množstvo času. Chrbát školáka či školáčky celý čas trpí a chrbtica dostáva zabrať. Pritom to tak vôbec nemusí byť. Záleží na tom, aký kvalitný je chrbtový systém vášho batohu.

11. marca 2023
6 min. čítania

Partner

Bagmaster
Gorkého 27
98601 Fiľakovo

Chrbtový systém Bagmaster, ktorý poznáte z našich predošlých kolekcií, sme ešte vylepšili. Všetky batohy a aktovky z kolekcie 2022 sú prepracovanejšie ako tie predchádzajúce. Pretože nám záleží na zdravom chrbte mladej generácie, spojili sme sa s poprednými konštruktérmi detských autosedačiek a so špecialistkou na liečbu detskej skoliózy MUDr. Kateřinou Smíškovou. A aký je výsledok? Maximálne odľahčený chrbtový systém s bedrovým pásom, ktorý podporuje správne držanie tela a zdravú cestu do školy.

Pýtate sa, čo je na tomto systéme také inovatívne a v čom je lepší ako predchádzajúci? Poďme si teda zodpovedať dôležité otázky a pozrite sa na video. Pokiaľ nenájdete odpoveď na vašu otázku, napíšte nám alebo si príďte novú kolekciu vyskúšať na niektorú z našich partnerských predajní.

PREČO JE NA ŠKOLSKOM BATOHU DÔLEŽITÝ BEDROVÝ PÁS?

Takzvaný bedrový pás pomáha rozložiť váhu z ramien a chrbta na panvu a bedrá. Odľahčí sa tým chrbtica. Využitie poznáte z krosien a športových batohov. Bedrový pás vyrábame na odporúčanie MUDr. Kateřiny Smíškové z ľahkej priedušnej sieťoviny. Proporčne sme ho prispôsobili detskému telu a zoštíhlili tak, aby plnil svoju funkciu. Bedrový pás je vyberateľný – napríklad pre deti, ktoré vozia rodičia autom a aktovku na chrbte príliš nenosia.

AKO FUNGUJE HRUDNÝ PÁS?

Zapnutá páska cez hruď pomáha držať stabilitu batohu na chrbte. Bráni ramenným popruhom schádzať z ramien. Hrudný pás na popruhy nenašívame napevno, ale navliekame na mäkký valček. Vďaka tomu sa dá flexibilne posúvať podľa výšky dieťaťa.

ZÁLEŽÍ NA CHRBTOVEJ VÝSTUŽI?

Doktorka Smíšková hovorí, že áno. A my veríme odborníkom. Preto sme kládli veľký dôraz na to, aby boli chrbtové vankúšiky pohodlné a pritom maximálne nízke (vysoké polstrovanie je nevhodné, pretože posúva ťažisko smerom dozadu, čo núti dieťa do predklonu a hrbenia sa). Pred nepríjemným otlačením chránia detský chrbát mäkké molitanové vankúšiky s vnútornou odľahčenou výstuhou. Všetko je potiahnuté pevnou sieťovinou, ktorá je ale priedušná a neškriabe.

NA ČO JE PRÍŤAHOVÉ VŠITIE RAMENNÝCH POPRUHOV?

Príťahové všitie popruhov pomocou silnej gumy pomáha celý batoh odľahčiť tým, že drží popruh nadvihnutý. Navyše pôsobí ako ľahký antistres, pretože brzdí ťah. Samotné ramenné popruhy sú jemne polstrované a v hornej časti tvarované doguľata. Dokonale kopírujú tvar okolo krku a nezvierajú ho, ako je to neraz v prípade rovných popruhov.

ČO PATRÍ DO VNÚTORNÉHO VRECKA V ZADNEJ KOMORE?

Tie najťažšie veci. Je totiž dôležité udržať ťažisko čo najviac pri chrbte. Preto je toto kompresné vrecko pripravené na učebnice s tvrdými doskami, notebook (u študentských batohov) a na ďalšie veľké a ťažké pomôcky.

NEBOJ SA BEDROVÉHO PÁSU! UĽAHČÍ TI CESTU DO ŠKOLY

Za bedrový pás sa určite pred spolužiakmi netreba hanbiť. Naopak je to moderná záležitosť, vďaka ktorej Ti bude batoh na chrbte sedieť ako uliaty. Je odľahčený, úzky a priedušný. Nemusíš sa báť, že by si mal/a okolo pása nepríjemnú pneumatiku, pod ktorou by sa Ti potilo tričko alebo stláčala blúzka.

Prečo je bedrový pás taký dôležitý? To môžeš hravo zistiť. Nalož si do batoha učebnice (ak sú cez prázdniny zahrabané hlboko pod posteľou, tak použi napríklad knižky). Nasaď si batoh na chrbát, nezapínaj bedrový pás a skús sa rozbehnúť. Je to nepríjemné, však? A teraz si pás zapni. Zrazu batoh nelieta zo strany na stranu a pekne sedí na chrbte. Vďaka tomu sa Ti bude dobre dobiehať na autobus či na hodinu. Ešte tisíckrát viac bedrový pás oceníš, pokiaľ jazdíš do školy na bicykli alebo kolobežke. Batoh pripneš pevne na chrbát, nasadíš helmu a frčíš.

PÁR DOBRÝCH RÁD PRE ZDRAVÝ CHRBÁT

PRE RODIČOV

 • Starostlivo vyberte školský batoh/aktovku. Prvotný výber urobte vy, farbu a dizajn batohu nechajte na dieťa.
 • Dohliadnite na to, aby váš školák nenosil zbytočnosti (učebnice na predmety, ktoré v ten deň nemá, ťažké hračky alebo sklený desiatový box namiesto plastového).
 • Skontrolujte nastavenú dĺžku ramenných popruhov (batoh sa musí opierať o ramená, nie o chrbát, spodná hrana teda bude päť a viac centimetrov nad úrovňou pása).
 • Výšku stoličky a stola na písanie úloh nastavte tak, aby dieťa sedelo vzpriamene. Lakte položené na doske by mali vytvárať s pažou pravý uhol. Školák musí celou plochou chodidiel dosiahnuť na zem a medzi predkolením a stehnom, ako aj medzi stehnom a trupom by mal byť tiež pravý uhol. Na stôl primontujte háčik na zavesenie školskej tašky.
 • Naplánujte drobcom na popoludnie a víkendy aktivity, pri ktorých sa budú hýbať.

PRE DETI

 • Najťažšie veci ulož v aktovke alebo v batohu do vrecka, ktoré je čo najbližšie k chrbtu.
 • Keď budeš mať batoh na chrbte dlhšie ako pár minút, vždy si zapni hrudný a bedrový pás. Nikdy nenos batoh iba na jednom ramene!
 • Pri písacom stole a pri lavici seď vzpriamene. Obe nohy maj položené na podlahe, lakte na doske.
 • Neseď dlho na jednom mieste. Cez prestávku sa prejdi po triede alebo po chodbe, urob pár drepov alebo výskokov. Doma striedaj písanie úloh s prechádzkou či inou aktivitou.

PREČO SA OPLATÍ DÁVAŤ POZOR NA CHRBÁT

 • Jedným z dôsledkov zlého držania tela sú ortopedické problémy, predovšetkým skolióza (trvalé vychýlenie chrbtice do strany). Postihuje trikrát častejšie dievčatá ako chlapcov a najčastejšie je diagnostikovaná okolo 10. roku.
 • V dospelosti potom prichádzajú bolesti chrbta, vysunutie platničiek a škrípanie nervových koreňov.
 • Rehabilitácia alebo operácie chrbtice sú náročné a komplikované. Pritom im môžete jednoducho predchádzať.

SPOLUPRÁCA S APPA

My v APPA sme veľmi radi, že sa portfólio našich partnerov rozrástlo aj o spoločnosť BAGMASTER, ktorá vyrába a predáva praktické a „zdravé“ školské batohy. Členovia Klubu APPA majú možnosť čerpať na nákup batoha financie.

Mohlo by vás zaujímať

CarnoMed partner APPA
Zdravie
Karnozín EXTRA a roztrúsená skleróza

CarnoMed je prvá spoločnosť na svete, ktorá analyzovala podávanie Karnozínu EXTRA pacientom so sklerózou multiplex (roztrúsená skleróza) a v roku 2020 preukázala jeho prínosy.

OPEN AIR koncert spojil umenie a radosť z pomoci druhým
Kultúra
„Riškova symfónia“: OPEN AIR koncert spojil umenie a radosť z pomoci druhým

Unikátny koncert orchestra Bratislava Hot Serenaders počas multižánrového festivalu Symfónia umenia v bratislavskom Ružinove bol zameraný na pomoc pre chlapčeka s ojedinelým genetickým ochorením.

Ružinovský kolotoč - odovzdávanie šeku
Šport
Piaty ročník Ružinovského kolotoča v znamení pomoci pre Riška

Ružinovský kolotoč patrí medzi tradičné športovo-benefičné podujatia. V septembri sa v parku Ostredky konal už jeho piaty ročník. Tento raz sa bežci vybrali na trať s cieľom pomôcť sedemročnému Riškovi Kostovčíkovi, ktorý je členom Klubu APPA.

APPA radí, ako finančne pomáhať a „nenaletieť“ podvodníkom.
Vzdelávanie
Aj darovať peniaze chce „mať filipa“!

APPA radí: Ako finančne pomáhať a „nenaletieť“ podvodníkom alebo, ktoré spôsoby získavania peňazí sú spoľahlivé a vy máte istotu, že sa vaša pomoc dostane tam, kde má?
APPA patrí medzi neziskové organizácie, ktoré pracujú dlhodobo, cielene a transparentne a preto nám záleží, aby sme laickú verejnosť upozornili na nekalé praktiky pri získavaní pomoci pre ľudí so špeciálnymi potrebami.

Špeciálne pomôcky pre postihnuté deti TMT market - APPA partner FB
Zdravotné pomôcky
TMT MARKET – špeciálne pomôcky pre telesne znevýhodnené deti

Spoločnosť pôsobí na slovenskom trhu od roku 2002, kedy začala s predajom vlnených prikrývok MERINO.

Zdravotné pomôcky
Prekonajte dennodenné prekážky s produktami spoločnosti ERAJJ

Náš každodenný život je preplnený praktickými úlohami, na ktoré potrebujeme silu a pohyblivosť. Za normálnych okolností vykonávame všetky tieto úlohy rýchlo a jednoducho, bez toho, aby sme sa zamysleli nad našimi ľudskými fantastickými schopnosťami a možnosťami.

TRULIK MEDICAL TECHNOLOGY s.r.o. - partner APPA
Zdravotné pomôcky
Môže byť vozík pohodlný, funkčný a pekný zároveň?

TRULIK MEDICAL TECHNOLOGY s.r.o. vám dokáže, že takéto spojenie je možné.

APPA partner - Fyzioterapia Zinchenko
Rehabilitácie
Fyzioterapia Zinchenko

Zdravotnícke zariadenie Fyzioterapia Zinchenko vzniklo v roku 2021. Nájdete nás v Poliklinike Družba v Trnave. Poskytujeme liečbu formou fyzioterapie pre deti a dospelých, ktorá je súčasťou medicínskeho rehabilitačného programu.

Biolampa Medilight
Zdravotné pomôcky
Aj svetlo môže liečiť

Denné svetlo riadi náš cirkadiánny rytmus, umelé svetlo nám zas uľahčuje život. A polarizačné svetlo nás dokáže liečiť. Ako je to možné? Prirodzené svetlo je neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. Potrebujeme ho pre svoje prežitie. Jeho pozitívny a nenahraditeľný vplyv na fyzické a duševné zdravie človeka potvrdzujú mnohé vedecké štúdie.

Vibračné masážne pištole Velvesa - partner APPA
Zdravotné pomôcky
Ako si vybrať vhodnú masážnu vibračnú pištoľ a ako ju správne používať?

Vibračná pištoľ účinne a rýchlo uľaví unavenému a stuhnutému svalstvu, ľahko sa používa a umožňuje za krátky čas príjemne prekrviť a zrelaxovať svaly. Informácie o výbere vibračnej masážnej pištole a jej bezpečnom použití vám prináša masérsky portál velvesa.sk, ktorý je dlhodobým partnerom APPA a ponúka množstvo pomôcok nielen pre masáž, ale aj pre oblasť rehabilitácie, cvičenia a hygieny.

Pri liečbe SMA detí rozhoduje čas
Verejné zbierky / Zdravie
Pri liečbe SMA detí rozhoduje čas

Slovensko sa opäť spája v boji za liečbu dievčatka so závažným genetickým ochorením. Žiadosť rodičov 20-mesačnej Editky s diagnózou SMA typu II o úhradu dvojmiliónového lieku, ktorý by progres ochorenia mohol zastaviť, poisťovňa zmietla zo stola. Zúfalí rodičia spustili verejnú zbierku na pomoc pre dcérku.

Šanca pre deti - partner APPA
Rehabilitácie
Šanca pre deti – terapia zábavnou formou

Rehabilitačno – edukačné centrum Šanca pre deti v Malackách pomáha deťom so zdravotným postihnutím a dáva im šancu viesť normálny život.

Ceremina - partner APPA
Rehabilitácie
Rehabilitačné centrum CEREMINA

Centrum rehabilitácie Miroslava Náhlika – CEREMINA, n.o. bola ako nezisková organizácia založená rodinou Náhlikovou v roku 2018 za účelom liečby pacientov s neurologickými poruchami pohybu. Ponúka individuálny prístup s intenzívnym terapeutickým programom a starostlivosťou o klienta pod jednou strechou v rodinnej atmosfére.

Logopedické a adaptívne pomôcky Senzima - partner APPA
Zdravotné pomôcky
SENZIMA – logopedické pomôcky, ktoré pomáhajú

E-shop SENZIMA má pestrú ponuku logopedických a adaptívnych pomôcok amerických značiek TalkTools® a EazyHold®. Vo svojich ambulanciách ich využijú nielen logopédi a terapeuti. Ocenia ich aj všetci, ktorí sa starajú o deti a dospelých so zdravotným znevýhodnením.

APPA partner biolampy MediLight
Zdravotné pomôcky
Praktické desatoro pre používateľov biolampy

Svetelná terapia je schopná aktivovať samoliečebný potenciál ľudského tela prírodným spôsobom, vďaka čomu ide o všeobecne uznávanú liečebnú a preventívnu metódu.

Neurogym - partner APPA
Rehabilitácie
Konečne iná forma neurorehabilitácie

Spojením fyzioterapie, špecializovaných cvičení, individuálneho programu s novými prístupmi a otvorenou mysľou pomáhame ľuďom s rôznym telesným postihnutím.
Robíme to radi a robíme to srdcom.

ottobock - partner APPA
Zdravotné pomôcky
Ottobock oslavuje 100 rokov

Už viac ako 100 rokov sa snažíme poskytnúť ľuďom so zdravotným postihnutím najlepšiu možnú kvalitu života.

Víkend pre SMA rodiny v znamení Vianoc
Kultúra / Zdravie
Víkend pre SMA rodiny v znamení Vianoc, zábavy a spolupatričnosti

Vianočne, voňavo a veľmi veselo – tak bolo 3. a 4. decembra v HENDI CENTRE v Piešťanoch. Jedenásť detí s ochorením Spinálna svalová atrofia (SMA) spolu so svojimi rodinami strávili v centre Vianočný voňavý víkend plný zábavy.

APPA Miškinej rodine pomáha už viac ako desaťročie
Zdravie
Miška je v bdelej kóme 20 rokov. APPA rodine pomáha už viac ako desaťročie

V APPA združujeme 1200 rodín z celého Slovenska, ktoré spája jedno – život so zdravotne znevýhodneným členom, ktorému sa snažíme zlepšovať kvalitu života čo najviac, ako sa len dá. Rodina pána Jána z Popradu sa musela vyrovnať s ťažkou situáciou, keď dcéra Miška v piatich rokoch upadla po zápale prínosových dutín a nevydarenej operácii do bdelej kómy, z ktorej sa dodnes neprebrala.

Odovzdávanie šeku na charitatívnom golfovom turnaji 2023
Šport
Keď pomáhajú golfisti – Charity Golf’23 s výťažkom 11.800 eur

Charita sa s golfovým turnajom energetikov spája už šesť rokov. Ide o krásnu tradíciu, ktorou dokážeme spoločne meniť životy rodín so zdravotne znevýhodneným členom.

RehaZentrum Malovec -partner APPA
Rehabilitácie
RehaZentrum Malovec – už deväť rokov špičkový rehabilitačný program

Liečba porúch pohybového, oporného a nervového ústrojenstva pomocou najmodernejších technológií.

Rehabilitácie
10 dôvodov, prečo si zvoliť HENDI MEDICAL CENTER

HENDI MEDICAL CENTER sa zameriava na intenzívnu rehabilitáciu detí a dospelých s neurologickými a ortopedickými poruchami pohybového aparátu.

Centrum Liberta - partner APPA
Rehabilitácie
Centrum Liberta pomáha deťom, mládeži aj dospelým už 10 rokov

Centrum Liberta je zdravotnícke zariadenie, ktoré už 10 rokov pomáha deťom, mládeži aj dospelým s rôznymi problémami prevažne pohybového charakteru.

S APPA na jarmoku
Verejné zbierky
Je tu čas jarmokov a remeselných festivalov! Vyrazte na jarné slávnosti s APPA

Praktické tipy ako zorganizovať verejné zbierky na jarných slávnostiach, a tak pomôcť členom Klubu APPA.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Informácie a podpora
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.