Svetelná terapia je schopná aktivovať samoliečebný potenciál ľudského tela prírodným spôsobom, vďaka čomu ide o všeobecne uznávanú liečebnú a preventívnu metódu.
Ste novým majiteľom polarizačnej lampy? Prinášame vám odpovede na 10 otázok, vďaka ktorým môžete docieliť úspešnú liečbu.
Používanie je jednoduché a bezpečné, je vždy po ruke a je cenovo dostupné. Svetlo Liečebnej lampy kvôli infračervenej oblasti počas ošetrení zohrieva teplotu pokožky na 37 stupňov Celzia. Odporúčaná aplikačná vzdialenosť medzi sklom lampy a ošetrovaným povrchom pokožky je maximálne 5 centimetrov. Lampa sa môže priložiť aj bližšie. Ak vzdialenosť zvýšime, účinnosť lampy sa znižuje, čím sa adekvátne zvyšuje doba potrebná na liečbu.
Podľa možnosti nikdy neošetrujme cez ošatenie. Ak ošetrujeme povrch pokožky fixovanej obväzom, robíme to pri jeho výmene. V prípade tenkého, voľného obväzu je možné ošetrovať aj položením na obväz s predĺženým časom ošetrovania. V prípade sadrovej fixácie lampu položíme priamo na sadru a čas ošetrovania minimálne zdvojnásobme.
Liečebnú lampu s polarizovaným svetlom je možné bezpečne použiť aj v prípade implantovaného kardiostimulátora, umelých srdcových chlopní, umelých žíl, katétrov, zubných protéz, kanulov, kovových nástrojov či umelej šošovky.
Liečebná lampa sa môže používať od veku nula rokov až po starobu bez obmedzení. Ale je potrebné prihliadnuť aj na odpor pokožky: najnižší odpor je v dojčenskom veku (pokožka bábätka je mäkká, hebká). S pribúdajúcimi rokmi sa zvyšuje len pomaly, ale nad 50 rokov života sa výrazne zvýši. Vtedy je potrebné dobu liečby aj zdvojnásobniť, aby mohol byť dosiahnutý požadovaný účinok.
Minimálne 2 minúty potrvá, kým vznikne nejaká biologická reakcia, resp. sa začne jej postup. To znamená, že pre dosiahnutie účinnej liečby jednotlivých polí sú potrebné aspoň 4 minúty. Maximálny čas je 20 minút, čo môžeme aplikovať hlavne v prípade nervových ochrnutí alebo pri liečbe veľkých kĺbov (bedro).
Liečba je oveľa účinnejšia, ak ju zopakujeme po hodine a nie ráno a večer. Dvojité ošetrenie v rámci jednej hodiny sa uskutočňuje v neskorších popoludňajších alebo podvečerných hodinách. Stimulačné ošetrenia sa však radšej uskutočňujú ráno, aby sme predišli poruchám spánku. Samozrejme, ošetrovať sa môže vykonávať aj viac než dvakrát denne (hlavne pri ošetrovaní akútnych chorôb), ale ošetrenia odporúčame opakovať vždy behom jednej hodiny.
Liečebná lampa s polarizovaným svetlom je registrovaný liečebný nástroj. Preto je potrebné ošetrujúceho lekára informovať v každom prípade, najmä ak je ošetrovanie účinné.
Pri liečebnej metóde polarizačným svetlom sa nezaregistrovali škodlivé vedľajšie účinky. No je vhodné uviesť, že v prípade liečby zápalu kĺbov na ošetrovanom mieste vzniká často bolesť. To nie je škodlivý účinok, ale znamená uvoľnenie škodlivých látok na dotknutej časti kĺbov. V takomto prípade sa liečba nesmie prerušiť, ale treba v nej pokračovať so zníženými časovými intervalmi až dovtedy, kým bolesť počas niekoľkých dní úplne pominie. Vtedy dobu liečbu postupne zvyšujme.
Pred ošetrením Liečebnou lampou s polarizovaným svetlom nie je potrebné pripraviť pokožku, požadovaný účinok je dosiahnuteľný aj bez tohto. Ale ak na pokožku aplikujeme s kozmetickým cieľom alebo pre zmiernenie bolesti masť, krém alebo sprej, liečebná lampa zvyšuje ich účinnosť a napomáha ľahšiemu a rýchlejšiemu vstrebávaniu.
Svetelná terapia je schopná aktivovať samoliečebný potenciál ľudského tela prírodným spôsobom, vďaka čomu ide o všeobecne uznávanú liečebnú a preventívnu metódu.
Asociácia na ochranu práv pacientov SR (AOPP) je prvou pacientskou platformou na Slovensku, ktorá už 23 rokov združuje špecifické pacientske organizácie podľa jednotlivých diagnóz. Nové partnerstvo rozširuje obzory a prináša množstvo informácií k aktuálnym témam.
Najstaršie a historicky najťažšie vytrvalostné preteky horských bicyklov na Slovensku mali tento rok aj charitatívny rozmer. MTBIKER a Asociácia APPA sa spojili, aby na 29. ročníku MTBIKER Novodubnického maratónu v sobotu 24. augusta spoločne vyzbierali financie na špeciálny handbike pre 25-ročného člena Klubu APPA Lukáša.
Vianočne, voňavo a veľmi veselo – tak bolo 3. a 4. decembra v HENDI CENTRE v Piešťanoch. Jedenásť detí s ochorením Spinálna svalová atrofia (SMA) spolu so svojimi rodinami strávili v centre Vianočný voňavý víkend plný zábavy.
APPA prišla v roku 2023 s unikátnym projektom mobilnej aplikácie, ktorý doslova spôsobil malú revolúciu v oblasti charity na Slovensku. APPkA od APPA je určená pre každého užívateľa smart telefónu, ktorý prostredníctvom pohybu môže podporiť zdravotne znevýhodnené deti a dospelých tým, že im daruje svoje spálené kalórie.
Neurostimulátory WalkAide a OmniHi5 vám pomôžu obnoviť samostatný pohyb, znížiť spasticitu a vrátiť sa a aktívnemu životu, a to v pohodlí vášho domova.
Slovensko sa opäť spája v boji za liečbu dievčatka so závažným genetickým ochorením. Žiadosť rodičov 20-mesačnej Editky s diagnózou SMA typu II o úhradu dvojmiliónového lieku, ktorý by progres ochorenia mohol zastaviť, poisťovňa zmietla zo stola. Zúfalí rodičia spustili verejnú zbierku na pomoc pre dcérku.
Športovo-benefičné podujatie v bratislavskej Mestskej časti Ružinov sa každý rok teší veľkej obľube. V parku Ostredky sa v sobotu 7. septembra predpoludním stretlo takmer dvesto bežcov, ktorí aj v mimoriadne teplom počasí odbehli trať dlhú 5,5 alebo 11 kilometrov.
Lenka má tridsaťsedem rokov a už odmala „lietala“ v krajine fantázie a snov. Napriek tomu, že je od narodenia ťažko telesne znevýhodnená, dokáže ísť vytrvalo a cieľavedome za svojím snom. Básne skladá takmer štvrťstoročie.
Minimálne úsilie, maximálna pomoc! Nenechajte prepadnúť to, čo druhým pomáha neprepadnúť beznádeji, zodvihnúť sa a napredovať. Hovoríme o prostriedkoch, ktoré slovenská legislatíva umožňuje použiť na financovanie rehabilitácií a potrebných pomôcok.
7. ročník benefičného turnaja ZSE a Asociácie APPA na ihrisku v Penati Golf Resorte v Šajdíkových Humenciach sa niesol v duchu pomoci aj mimoriadne teplého počasia.
Je tu obdobie, kedy percentá zo zaplatenej dane môžete venovať na dobrú vec. Ak sa rozhodnete venovať 2% z daní APPA, pomôžete napĺňať poslanie nášho občianskeho združenia.
Slováci sa stali národom kávičkárov, pričom čoraz viac z nás dáva pred kvantitou prednosť výnimočnej chuti a lahodnej vôni. Nie je totiž káva ako káva. Vďaka pražiarni Simple Coffee dostanete do svojej šálky kvalitné zrná zo svetových plantáží.
Všetkých 12 finalistiek prestížnej súťaže krásy absolvovalo špeciálny workshop o charite. Zároveň sa zaradili medzi vôbec prvých užívateľov špeciálnej aplikácie APPkA, ktorá predstavuje cielenú pomoc pre ľudí s ťažkým osudom.
Počas prvého októbrového víkendu organizovala APPA v spolupráci so špecializovaným e-shopom Senzima jedinečný logopedický workshop Terapia orálnej pozície, ktorý odborne zastrešila americká spoločnosť TalkTools.
Denné svetlo riadi náš cirkadiánny rytmus, umelé svetlo nám zas uľahčuje život. A polarizačné svetlo nás dokáže liečiť. Ako je to možné? Prirodzené svetlo je neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. Potrebujeme ho pre svoje prežitie. Jeho pozitívny a nenahraditeľný vplyv na fyzické a duševné zdravie človeka potvrdzujú mnohé vedecké štúdie.
Zdravotnícke zariadenie Fyzioterapia Zinchenko vzniklo v roku 2021. Nájdete nás v Poliklinike Družba v Trnave. Poskytujeme liečbu formou fyzioterapie pre deti a dospelých, ktorá je súčasťou medicínskeho rehabilitačného programu.
Sme súkromná rehabilitačná klinika, moderné centrum rodinného typu s príjemným personálom a veľkými ambíciami. S rýchlym prístupom u nás absolvujete vyšetrenie, diagnostiku a aj samotnú liečbu okamžite. Zabezpečíme diskrétnosť a individuálny prístup ku každému klientovi.
Náš každodenný život je preplnený praktickými úlohami, na ktoré potrebujeme silu a pohyblivosť. Za normálnych okolností vykonávame všetky tieto úlohy rýchlo a jednoducho, bez toho, aby sme sa zamysleli nad našimi ľudskými fantastickými schopnosťami a možnosťami.
Praktické tipy ako zorganizovať verejné zbierky na jarných slávnostiach, a tak pomôcť členom Klubu APPA.
V APPA združujeme 1200 rodín z celého Slovenska, ktoré spája jedno – život so zdravotne znevýhodneným členom, ktorému sa snažíme zlepšovať kvalitu života čo najviac, ako sa len dá. Rodina pána Jána z Popradu sa musela vyrovnať s ťažkou situáciou, keď dcéra Miška v piatich rokoch upadla po zápale prínosových dutín a nevydarenej operácii do bdelej kómy, z ktorej sa dodnes neprebrala.
Vibračná pištoľ účinne a rýchlo uľaví unavenému a stuhnutému svalstvu, ľahko sa používa a umožňuje za krátky čas príjemne prekrviť a zrelaxovať svaly. Informácie o výbere vibračnej masážnej pištole a jej bezpečnom použití vám prináša masérsky portál velvesa.sk, ktorý je dlhodobým partnerom APPA a ponúka množstvo pomôcok nielen pre masáž, ale aj pre oblasť rehabilitácie, cvičenia a hygieny.
Ľudia pôsobia v rozličných pracovných odvetviach, aj v takých, pri ktorých je riziko kontaminácie vzduchu. To môže spôsobiť ochorenia. Preto sa vyvinuli prístroje, ktoré dokážu vzduch dezinfikovať – germicídne žiariče. Fungujú na princípe vyžarovania germicídneho žiarenia – umelého žiarenia z UV časti spektra.
Trnavské rádio vysiela už 7 rokov a cez vysielanie sa snaží pravidelne podporovať miestne charitatívne organizácie. Tešíme sa, že v ňom pracujú ľudia s veľkým srdcom a aj preto sa mohla začať pekná spolupráca na podporu zdravotne znevýhodnených v Klube APPA.
Moderná technológia vibračného cvičenia je vhodná nielen na tréning, ale je výborným prostriedkom na rehabilitáciu a odpočinok.
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620
IČ DPH: SK2023069620
Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898
© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
APPA
Pevne veríme, že internet by mal byť dostupný a prístupný komukoľvek a zaviazali sme sa poskytovať webovú stránku, ktorá je prístupná čo najširšiemu publiku bez ohľadu na okolnosti a schopnosti.
Aby sme to splnili, snažíme sa čo najprísnejšie dodržiavať Smernice o prístupnosti webového obsahu 2.1 (WCAG 2.1) konzorcia World Wide Web Consortium (W3C) na úrovni AA. Tieto pokyny vysvetľujú, ako sprístupniť webový obsah ľuďom so širokou škálou postihnutí. Dodržiavanie týchto pokynov nám pomáha zabezpečiť, aby bola webová stránka prístupná všetkým ľuďom: nevidiacim, ľuďom s motorickým postihnutím, zrakovým postihnutím, kognitívnym postihnutím a ďalším.
Táto webová stránka využíva rôzne technológie, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby bola vždy čo najprístupnejšia. Používame rozhranie prístupnosti, ktoré umožňuje osobám so špecifickým postihnutím upraviť používateľské rozhranie webovej stránky a navrhnúť ho podľa ich osobných potrieb.
Webová stránka navyše využíva aplikáciu založenú na AI, ktorá beží na pozadí a neustále optimalizuje úroveň dostupnosti. Táto aplikácia upravuje HTML webovej stránky, prispôsobuje jej funkčnosť a správanie pre čítačky obrazovky používané nevidiacimi používateľmi a pre funkcie klávesnice používané osobami s motorickým postihnutím.
Ak ste našli poruchu alebo máte nápady na zlepšenie, budeme radi, ak sa nám ozvete. Operátorov webových stránok môžete kontaktovať pomocou nasledujúceho e-mailu info@appa.sk
Naša webová stránka implementuje techniku atribútov ARIA (Accessible Rich Internet Applications) spolu s rôznymi zmenami správania, aby sa zabezpečilo, že používatelia so slepotou použivajúci čítačky obrazovky budú môcť čítať, chápať a užívať si funkcie webovej stránky. Hneď ako používateľ s čítačkou obrazovky vstúpi na vašu stránku, okamžite dostane výzvu na zadanie profilu čítačky obrazovky, aby mohol efektívne prechádzať našu stránku. Tu je návod, ako naša webová stránka pokrýva niektoré z najdôležitejších požiadaviek na čítačku obrazovky:
Optimalizácia čítačky obrazovky: spúšťame proces na pozadí, ktorý sa učí komponenty webovej lokality zhora nadol, aby sme zaistili nepretržité dodržiavanie pravidiel aj pri aktualizácii webovej lokality. V tomto procese poskytujeme čítačkám obrazovky zmysluplné údaje pomocou súboru atribútov ARIA. Poskytujeme napríklad presné štítky formulárov; popisy funkčných ikon (ikony sociálnych médií, ikony vyhľadávania, ikony košíka atď.); usmernenie na validáciu vstupov do formulárov; roly prvkov, ako sú tlačidlá, ponuky, modálne dialógy (vyskakovacie okná) a iné. Okrem toho proces na pozadí skenuje všetky obrázky webovej stránky a poskytuje presný a zmysluplný popis založený na rozpoznávaní obrázkových objektov ako značku ALT (alternatívny text) pre obrázky, ktoré nie sú popísané. Pomocou technológie OCR (optické rozpoznávanie znakov) tiež extrahuje texty, ktoré sú vložené do obrázka. Ak chcete kedykoľvek zapnúť úpravy čítačky obrazovky, používatelia musia stlačiť kombináciu klávesov Alt+1. Používatelia čítačiek obrazovky tiež dostanú automatické oznámenia, aby zapli režim čítačky obrazovky hneď, ako vstúpia na webovú stránku.
Tieto úpravy sú kompatibilné so všetkými populárnymi čítačkami obrazovky, vrátane JAWS a NVDA.
Optimalizácia navigácie na klávesnici: Proces na pozadí tiež upravuje kód HTML webovej stránky a pridáva rôzne správanie pomocou kódu JavaScript, aby bola webová lokalita ovládateľná klávesnicou. To zahŕňa možnosť navigácie na webovej lokalite pomocou klávesov Tab a Shift+Tab, ovládania rozbaľovacích zoznamov pomocou kláves so šípkami, ich zatvárania pomocou klávesu Esc, spúšťania tlačidiel a odkazov pomocou klávesu Enter, navigácie medzi prvkami rádia a začiarkavacieho políčka pomocou klávesov so šípkami a vyplňte ich pomocou medzerníka alebo klávesu Enter. Používatelia klávesnice navyše nájdu ponuky rýchlej navigácie a ponuky na preskočenie obsahu, ktoré sú kedykoľvek dostupné po kliknutí na Alt+1 alebo ako prvé prvky stránky pri navigácii pomocou klávesnice. Proces na pozadí spracováva aj spustené kontextové okná tak, že presunie zameranie klávesnice smerom k nim hneď, ako sa objavia, a nedovolí, aby sa zameranie posunulo mimo neho.
Používatelia môžu na prechod na konkrétne prvky použiť aj skratky ako „M“ (ponuky), „H“ (nadpisy), „F“ (formuláre), „B“ (tlačidlá) a „G“ (grafika).
Naším cieľom je podporovať čo najširšiu škálu prehliadačov a asistenčných technológií, aby si naši používatelia mohli vybrať najvhodnejšie nástroje pre nich s čo najmenším počtom obmedzení. Preto sme veľmi tvrdo pracovali, aby sme mohli podporovať všetky hlavné systémy, ktoré tvoria viac ako 95 % podielu používateľov na trhu, vrátane Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera a Microsoft Edge, JAWS a NVDA (čítačky obrazovky).
Napriek nášmu maximálnemu úsiliu umožniť komukoľvek prispôsobiť si webovú stránku svojim potrebám. Stále môžu existovať stránky alebo sekcie, ktoré nie sú úplne prístupné, sú v procese sprístupňovania alebo im chýba primerané technologické riešenie na ich sprístupnenie. Napriek tomu neustále zlepšujeme našu dostupnosť, pridávame, aktualizujeme a zlepšujeme jej možnosti a funkcie a vyvíjame a prijímame nové technológie. To všetko má za cieľ dosiahnuť optimálnu úroveň dostupnosti v súlade s technologickým pokrokom. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na info@appa.sk