Čoskoro štvorročné dievčatko žije s diagnózou epilepsia nejasného pôvodu, ktorá ide ruka v ruke s narušenou komunikačnou schopnosťou. Jej životný príbeh zaujal realitných maklérov zo spoločnosti Bosen Group, ktorí sa jej rozhodli pomôcť.
Členovia realitnej kancelárie Bosen Group sa rozhodli podporiť členku Klubu APPA, ktorá má narušenú komunikačnú schopnosť. Vďaka ich predvianočnej benefičnej zbierke bude môcť Lilianka absolvovať špeciálny vzdelávací program, ktorý je zameraný práve na rozvoj reči.
„Pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú, je v našej spoločnosti už každoročnou tradíciou,“ hovorí konateľ realitnej kancelárie Michal Janči. Už niekoľko rokov preto spolupracujú s APPA – Asociáciou pomoci postihnutým, a to napríklad v rámci aukcie živých vianočných stromčekov. Tento rok sa rozhodli zorganizovať benefičnú zbierku na pomoc pre Lilianu Kleinovú. Čoskoro štvorročné dievčatko žije s diagnózou epilepsia nejasného pôvodu, ktorá ide ruka v ruke s narušenou komunikačnou schopnosťou. Tá jej nedovoľuje plnohodnotne sa hrať s rovesníkmi či navštevovať škôlku.
Špeciálny vzdelávací program by Liliane mohol pomôcť s „rozviazaním jazýčka“. Pre rodinu ale išlo o finančne náročnú položku. Vďaka realitným maklérom, ako aj ďalším členom spoločnosti Bosen Group ho bude môcť absolvovať už čoskoro.
„Veľmi nás teší, že do zbierky sa rozhodla zapojiť väčšina našich kolegov. Vybrali sme si príbeh malej Lilianky a zbierku sme organizovali na našom vianočnom večierku. Náš tím opäť ukázal svoju solidaritu a ochotu pomôcť od prvej chvíle, ako príbeh tohto malého dievčatka počuli. Ten nás oslovil najmä tým, že sme videli reálnu možnosť, ako vďaka rehabilitácii pomôcť Lilianke k plnohodnotnému životu, ktorý si zaslúži,“ pokračuje Michal Janči.
Cieľová suma v prípade decembrovej benefičnej zbierky bola 1000 eur. Tesne pred Vianocami odovzdali predstavitelia spoločnosti symbolický šek v tejto hodnote Lilianke a jej mame.
„Boli sme veľmi prekvapené a zároveň nás veľmi potešilo, že sa podarila vyzbierať celá suma, ktorú potrebujeme na vzdelávací program pre Lilianku. Tá aktuálne ovládala niekoľko slovíčok, ale verím, že čoskoro ich už bude poznať veľa viac. S programom plánujeme začať čím skôr, zrejme už budúci mesiac. Sme veľmi vďačné za pomocnú ruku, ktorú sme dostali. Veľmi si ju vážime,“ uzatvára Michaela Kleinová.
Vianočne, voňavo a veľmi veselo – tak bolo 3. a 4. decembra v HENDI CENTRE v Piešťanoch. Jedenásť detí s ochorením Spinálna svalová atrofia (SMA) spolu so svojimi rodinami strávili v centre Vianočný voňavý víkend plný zábavy.
Športy, súťaže, koncerty, diskusie a prednášky, skrátka všetko zo sveta paralympizmu – to bol festival Paráda 2024. Podujatie zorganizoval Slovenský paralympijský výbor a trvalo od piatku 9. augusta do nedele 11. augusta ako súčasť Olympijského festivalu v priestoroch bratislavského jazera Kuchajda.
Praktické tipy ako zorganizovať verejné zbierky na jarných slávnostiach, a tak pomôcť členom Klubu APPA.
Už viac ako 100 rokov sa snažíme poskytnúť ľuďom so zdravotným postihnutím najlepšiu možnú kvalitu života.
APPA prišla v roku 2023 s unikátnym projektom mobilnej aplikácie, ktorý doslova spôsobil malú revolúciu v oblasti charity na Slovensku. APPkA od APPA je určená pre každého užívateľa smart telefónu, ktorý prostredníctvom pohybu môže podporiť zdravotne znevýhodnené deti a dospelých tým, že im daruje svoje spálené kalórie.
195 – zhruba toľkokrát navštívi dieťa školu počas jedného roka. To je viac ako 1 700-krát za deväť rokov. A koľko trvá cesta každý jeden deň s aktovkou (školskou taškou) na chrbte? To už je poriadne množstvo času. Chrbát školáka či školáčky celý čas trpí a chrbtica dostáva zabrať. Pritom to tak vôbec nemusí byť. Záleží na tom, aký kvalitný je chrbtový systém vášho batohu.
Spoločnosť pôsobí na slovenskom trhu od roku 2002, kedy začala s predajom vlnených prikrývok MERINO.
Centrum Liberta je zdravotnícke zariadenie, ktoré už 10 rokov pomáha deťom, mládeži aj dospelým s rôznymi problémami prevažne pohybového charakteru.
Charita sa s golfovým turnajom energetikov spája už šesť rokov. Ide o krásnu tradíciu, ktorou dokážeme spoločne meniť životy rodín so zdravotne znevýhodneným členom.
Barbara Lucká sa postarala o preklad knihy Deti za hranicami možností. Metódu Anat Baniel, ktorej sa dielo venuje, využila pre svoju 4,5-ročnú dcérku Klárku.
V slovenských kinách aktuálne premietajú dlhoočakávaný film Wonka. Snímku si 13. decembra v predpremiére pozrela aj viac ako stovka divákov v rámci podujatia Vianočné charitatívne kino, ktoré zorganizovala pre svojich členov a priateľov Britská obchodná komora v SR.
7. júna 2023 sa v Bistre Jama v Bratislave uskutočnil krst prvej slovenskej charitatívnej mobilnej aplikácie APPkA. APPkA je novým projektom občianskeho združenia Asociácia pomoci postihnutým – APPA.
Terapia kmeňovými bunkami patrí medzi najmodernejšie liečebné metódy. V rozhovore s Renátou Mihályovou prinášame všetky potrebné informácie o tejto prevratnej terapii.
Rehabilitačno – edukačné centrum Šanca pre deti v Malackách pomáha deťom so zdravotným postihnutím a dáva im šancu viesť normálny život.
Zástupcovia HENDI CENTRA a APPA si so zahraničnými účastníkmi kongresu vymenili skúsenosti. Taktiež diskutovali o spoločných prienikoch vo svojich aktivitách a nadväzovaní nových spoluprác.
Denné svetlo riadi náš cirkadiánny rytmus, umelé svetlo nám zas uľahčuje život. A polarizačné svetlo nás dokáže liečiť. Ako je to možné? Prirodzené svetlo je neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. Potrebujeme ho pre svoje prežitie. Jeho pozitívny a nenahraditeľný vplyv na fyzické a duševné zdravie človeka potvrdzujú mnohé vedecké štúdie.
Kombinácia swapu a bazáru s charitatívnym rozmerom a bohatým sprievodným programom – to bol SwaZar v rehabilitačnom HENDI CENTRE v Piešťanoch.
V meste Šopron sa pred niekoľkými rokmi začal terapeutický výskum s liečebnou metódou rTMS, ktorá znamená doslova revolúciu pri rehabilitácii neurologických pacientov. Liečbu v Neurorehabilitačnom ústave vyhľadávajú aj pacienti zo Slovenska.
Podotech je jedna z mála firiem na Slovensku s vlastnou dielňou na ručnú výrobu individuálnej obuvi. Je určená tak pre deti, ako aj pre dospelých užívateľov, ktorých zdravotný stav vyžaduje mäkkú podporu, korekciu chodidla, prípadne členkového kĺbu.
Máme za sebou desať charitatívnych športových podujatí zrealizovaných v rámci projektu Energia pre teba 2024.
Lenka má tridsaťsedem rokov a už odmala „lietala“ v krajine fantázie a snov. Napriek tomu, že je od narodenia ťažko telesne znevýhodnená, dokáže ísť vytrvalo a cieľavedome za svojím snom. Básne skladá takmer štvrťstoročie.
Keď prišla na svet Sabínka, rodine zo Starej Turej sa prevrátil život naruby. Svoju pozornosť museli presmerovať na cvičenia a rehabilitácie, ktoré dievčatko dodnes potrebuje. Na zbieranie potrebných financií nezostávalo veľa času a ani energie, preto sa rozhodli spojiť svoje sily s APPA. Dnes sú členmi jej Klubu už deväť rokov a členstvo odporúčajú každému, kto nevie, na koho sa obrátiť v zložitej životnej situácii.
Tento rok sa jesenná aukcia uskutoční 28. novembra 2024 v priestoroch Galérie UMELKA. Opäť bude oslavou slovenského súčasného umenia a ponúkne 66 výnimočných umeleckých diel od 49 slovenských autorov.
Majka má dvanásť a je školáčka, ktorá zbožňuje kreslenie, čítanie aj pobyt v záhrade. Šikovné dievčatko muselo vynaložiť niekoľkonásobne viac energie, aby sa dostalo tam, kde je dnes.
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620
IČ DPH: SK2023069620
Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898
© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
APPA
Pevne veríme, že internet by mal byť dostupný a prístupný komukoľvek a zaviazali sme sa poskytovať webovú stránku, ktorá je prístupná čo najširšiemu publiku bez ohľadu na okolnosti a schopnosti.
Aby sme to splnili, snažíme sa čo najprísnejšie dodržiavať Smernice o prístupnosti webového obsahu 2.1 (WCAG 2.1) konzorcia World Wide Web Consortium (W3C) na úrovni AA. Tieto pokyny vysvetľujú, ako sprístupniť webový obsah ľuďom so širokou škálou postihnutí. Dodržiavanie týchto pokynov nám pomáha zabezpečiť, aby bola webová stránka prístupná všetkým ľuďom: nevidiacim, ľuďom s motorickým postihnutím, zrakovým postihnutím, kognitívnym postihnutím a ďalším.
Táto webová stránka využíva rôzne technológie, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby bola vždy čo najprístupnejšia. Používame rozhranie prístupnosti, ktoré umožňuje osobám so špecifickým postihnutím upraviť používateľské rozhranie webovej stránky a navrhnúť ho podľa ich osobných potrieb.
Webová stránka navyše využíva aplikáciu založenú na AI, ktorá beží na pozadí a neustále optimalizuje úroveň dostupnosti. Táto aplikácia upravuje HTML webovej stránky, prispôsobuje jej funkčnosť a správanie pre čítačky obrazovky používané nevidiacimi používateľmi a pre funkcie klávesnice používané osobami s motorickým postihnutím.
Ak ste našli poruchu alebo máte nápady na zlepšenie, budeme radi, ak sa nám ozvete. Operátorov webových stránok môžete kontaktovať pomocou nasledujúceho e-mailu info@appa.sk
Naša webová stránka implementuje techniku atribútov ARIA (Accessible Rich Internet Applications) spolu s rôznymi zmenami správania, aby sa zabezpečilo, že používatelia so slepotou použivajúci čítačky obrazovky budú môcť čítať, chápať a užívať si funkcie webovej stránky. Hneď ako používateľ s čítačkou obrazovky vstúpi na vašu stránku, okamžite dostane výzvu na zadanie profilu čítačky obrazovky, aby mohol efektívne prechádzať našu stránku. Tu je návod, ako naša webová stránka pokrýva niektoré z najdôležitejších požiadaviek na čítačku obrazovky:
Optimalizácia čítačky obrazovky: spúšťame proces na pozadí, ktorý sa učí komponenty webovej lokality zhora nadol, aby sme zaistili nepretržité dodržiavanie pravidiel aj pri aktualizácii webovej lokality. V tomto procese poskytujeme čítačkám obrazovky zmysluplné údaje pomocou súboru atribútov ARIA. Poskytujeme napríklad presné štítky formulárov; popisy funkčných ikon (ikony sociálnych médií, ikony vyhľadávania, ikony košíka atď.); usmernenie na validáciu vstupov do formulárov; roly prvkov, ako sú tlačidlá, ponuky, modálne dialógy (vyskakovacie okná) a iné. Okrem toho proces na pozadí skenuje všetky obrázky webovej stránky a poskytuje presný a zmysluplný popis založený na rozpoznávaní obrázkových objektov ako značku ALT (alternatívny text) pre obrázky, ktoré nie sú popísané. Pomocou technológie OCR (optické rozpoznávanie znakov) tiež extrahuje texty, ktoré sú vložené do obrázka. Ak chcete kedykoľvek zapnúť úpravy čítačky obrazovky, používatelia musia stlačiť kombináciu klávesov Alt+1. Používatelia čítačiek obrazovky tiež dostanú automatické oznámenia, aby zapli režim čítačky obrazovky hneď, ako vstúpia na webovú stránku.
Tieto úpravy sú kompatibilné so všetkými populárnymi čítačkami obrazovky, vrátane JAWS a NVDA.
Optimalizácia navigácie na klávesnici: Proces na pozadí tiež upravuje kód HTML webovej stránky a pridáva rôzne správanie pomocou kódu JavaScript, aby bola webová lokalita ovládateľná klávesnicou. To zahŕňa možnosť navigácie na webovej lokalite pomocou klávesov Tab a Shift+Tab, ovládania rozbaľovacích zoznamov pomocou kláves so šípkami, ich zatvárania pomocou klávesu Esc, spúšťania tlačidiel a odkazov pomocou klávesu Enter, navigácie medzi prvkami rádia a začiarkavacieho políčka pomocou klávesov so šípkami a vyplňte ich pomocou medzerníka alebo klávesu Enter. Používatelia klávesnice navyše nájdu ponuky rýchlej navigácie a ponuky na preskočenie obsahu, ktoré sú kedykoľvek dostupné po kliknutí na Alt+1 alebo ako prvé prvky stránky pri navigácii pomocou klávesnice. Proces na pozadí spracováva aj spustené kontextové okná tak, že presunie zameranie klávesnice smerom k nim hneď, ako sa objavia, a nedovolí, aby sa zameranie posunulo mimo neho.
Používatelia môžu na prechod na konkrétne prvky použiť aj skratky ako „M“ (ponuky), „H“ (nadpisy), „F“ (formuláre), „B“ (tlačidlá) a „G“ (grafika).
Naším cieľom je podporovať čo najširšiu škálu prehliadačov a asistenčných technológií, aby si naši používatelia mohli vybrať najvhodnejšie nástroje pre nich s čo najmenším počtom obmedzení. Preto sme veľmi tvrdo pracovali, aby sme mohli podporovať všetky hlavné systémy, ktoré tvoria viac ako 95 % podielu používateľov na trhu, vrátane Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera a Microsoft Edge, JAWS a NVDA (čítačky obrazovky).
Napriek nášmu maximálnemu úsiliu umožniť komukoľvek prispôsobiť si webovú stránku svojim potrebám. Stále môžu existovať stránky alebo sekcie, ktoré nie sú úplne prístupné, sú v procese sprístupňovania alebo im chýba primerané technologické riešenie na ich sprístupnenie. Napriek tomu neustále zlepšujeme našu dostupnosť, pridávame, aktualizujeme a zlepšujeme jej možnosti a funkcie a vyvíjame a prijímame nové technológie. To všetko má za cieľ dosiahnuť optimálnu úroveň dostupnosti v súlade s technologickým pokrokom. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na info@appa.sk