Svetelná terapia je schopná aktivovať samoliečebný potenciál ľudského tela prírodným spôsobom, vďaka čomu ide o všeobecne uznávanú liečebnú a preventívnu metódu.
Ste novým majiteľom polarizačnej lampy? Prinášame vám odpovede na 10 otázok, vďaka ktorým môžete docieliť úspešnú liečbu.
Používanie je jednoduché a bezpečné, je vždy po ruke a je cenovo dostupné. Svetlo Liečebnej lampy kvôli infračervenej oblasti počas ošetrení zohrieva teplotu pokožky na 37 stupňov Celzia. Odporúčaná aplikačná vzdialenosť medzi sklom lampy a ošetrovaným povrchom pokožky je maximálne 5 centimetrov. Lampa sa môže priložiť aj bližšie. Ak vzdialenosť zvýšime, účinnosť lampy sa znižuje, čím sa adekvátne zvyšuje doba potrebná na liečbu.
Podľa možnosti nikdy neošetrujme cez ošatenie. Ak ošetrujeme povrch pokožky fixovanej obväzom, robíme to pri jeho výmene. V prípade tenkého, voľného obväzu je možné ošetrovať aj položením na obväz s predĺženým časom ošetrovania. V prípade sadrovej fixácie lampu položíme priamo na sadru a čas ošetrovania minimálne zdvojnásobme.
Liečebnú lampu s polarizovaným svetlom je možné bezpečne použiť aj v prípade implantovaného kardiostimulátora, umelých srdcových chlopní, umelých žíl, katétrov, zubných protéz, kanulov, kovových nástrojov či umelej šošovky.
Liečebná lampa sa môže používať od veku nula rokov až po starobu bez obmedzení. Ale je potrebné prihliadnuť aj na odpor pokožky: najnižší odpor je v dojčenskom veku (pokožka bábätka je mäkká, hebká). S pribúdajúcimi rokmi sa zvyšuje len pomaly, ale nad 50 rokov života sa výrazne zvýši. Vtedy je potrebné dobu liečby aj zdvojnásobniť, aby mohol byť dosiahnutý požadovaný účinok.
Minimálne 2 minúty potrvá, kým vznikne nejaká biologická reakcia, resp. sa začne jej postup. To znamená, že pre dosiahnutie účinnej liečby jednotlivých polí sú potrebné aspoň 4 minúty. Maximálny čas je 20 minút, čo môžeme aplikovať hlavne v prípade nervových ochrnutí alebo pri liečbe veľkých kĺbov (bedro).
Liečba je oveľa účinnejšia, ak ju zopakujeme po hodine a nie ráno a večer. Dvojité ošetrenie v rámci jednej hodiny sa uskutočňuje v neskorších popoludňajších alebo podvečerných hodinách. Stimulačné ošetrenia sa však radšej uskutočňujú ráno, aby sme predišli poruchám spánku. Samozrejme, ošetrovať sa môže vykonávať aj viac než dvakrát denne (hlavne pri ošetrovaní akútnych chorôb), ale ošetrenia odporúčame opakovať vždy behom jednej hodiny.
Liečebná lampa s polarizovaným svetlom je registrovaný liečebný nástroj. Preto je potrebné ošetrujúceho lekára informovať v každom prípade, najmä ak je ošetrovanie účinné.
Pri liečebnej metóde polarizačným svetlom sa nezaregistrovali škodlivé vedľajšie účinky. No je vhodné uviesť, že v prípade liečby zápalu kĺbov na ošetrovanom mieste vzniká často bolesť. To nie je škodlivý účinok, ale znamená uvoľnenie škodlivých látok na dotknutej časti kĺbov. V takomto prípade sa liečba nesmie prerušiť, ale treba v nej pokračovať so zníženými časovými intervalmi až dovtedy, kým bolesť počas niekoľkých dní úplne pominie. Vtedy dobu liečbu postupne zvyšujme.
Pred ošetrením Liečebnou lampou s polarizovaným svetlom nie je potrebné pripraviť pokožku, požadovaný účinok je dosiahnuteľný aj bez tohto. Ale ak na pokožku aplikujeme s kozmetickým cieľom alebo pre zmiernenie bolesti masť, krém alebo sprej, liečebná lampa zvyšuje ich účinnosť a napomáha ľahšiemu a rýchlejšiemu vstrebávaniu.
Svetelná terapia je schopná aktivovať samoliečebný potenciál ľudského tela prírodným spôsobom, vďaka čomu ide o všeobecne uznávanú liečebnú a preventívnu metódu.
Koncept centra je založený na individuálnom prístupe, maximálnom prispôsobení terapií a ich intenzity, aby sa mohli klienti posunúť na svojej ceste za zdravím vpred.
Je tu obdobie, kedy percentá zo zaplatenej dane môžete venovať na dobrú vec. Ak sa rozhodnete venovať 2% z daní APPA, pomôžete napĺňať poslanie nášho občianskeho združenia. Vďaka možnosti 2 % financovania z daní môže rodina chlapca s Duchennovou svalovou dystrofiou z našej kampane pravidelne zakúpiť nevyhnutné pomôcky.
Čoskoro štvorročné dievčatko žije s diagnózou epilepsia nejasného pôvodu, ktorá ide ruka v ruke s narušenou komunikačnou schopnosťou. Jej životný príbeh zaujal realitných maklérov zo spoločnosti Bosen Group, ktorí sa jej rozhodli pomôcť.
Sortiment etablovanej spoločnosti tvoria vysokokvalitné produkty, ktoré pochádzajú od popredných európskych výrobcov. Tie pomáhajú zlepšiť každodenné fungovanie ľuďom s telesným znevýhodnením.
Máme za sebou desať charitatívnych športových podujatí zrealizovaných v rámci projektu Energia pre teba 2024.
Keď prišla na svet Sabínka, rodine zo Starej Turej sa prevrátil život naruby. Svoju pozornosť museli presmerovať na cvičenia a rehabilitácie, ktoré dievčatko dodnes potrebuje. Na zbieranie potrebných financií nezostávalo veľa času a ani energie, preto sa rozhodli spojiť svoje sily s APPA. Dnes sú členmi jej Klubu už deväť rokov a členstvo odporúčajú každému, kto nevie, na koho sa obrátiť v zložitej životnej situácii.
Asociácia na ochranu práv pacientov SR (AOPP) je prvou pacientskou platformou na Slovensku, ktorá už 23 rokov združuje špecifické pacientske organizácie podľa jednotlivých diagnóz. Nové partnerstvo rozširuje obzory a prináša množstvo informácií k aktuálnym témam.
Sieť pohybovo-rehabilitačných centier Ultimuv je zameraná na fyzioterapeutické služby, cvičenie a poradenstvo. Náš tím tvoria fyzioterapeuti s dlhoročnou praxou, ktorí vám radi pomôžu s vašimi pohybovými problémami.
Podotech je jedna z mála firiem na Slovensku s vlastnou dielňou na ručnú výrobu individuálnej obuvi. Je určená tak pre deti, ako aj pre dospelých užívateľov, ktorých zdravotný stav vyžaduje mäkkú podporu, korekciu chodidla, prípadne členkového kĺbu.
Rehabilitačno – edukačné centrum Šanca pre deti v Malackách pomáha deťom so zdravotným postihnutím a dáva im šancu viesť normálny život.
Charita sa s golfovým turnajom energetikov spája už šesť rokov. Ide o krásnu tradíciu, ktorou dokážeme spoločne meniť životy rodín so zdravotne znevýhodneným členom.
7. ročník benefičného turnaja ZSE a Asociácie APPA na ihrisku v Penati Golf Resorte v Šajdíkových Humenciach sa niesol v duchu pomoci aj mimoriadne teplého počasia.
WalkAid vám pomôže obnoviť samostatný pohyb. Tento unikátny prístroj znižuje námahu, riziko pádov a zvyšuje vytrvalosť pri chôdzi.
Terapia kmeňovými bunkami patrí medzi najmodernejšie liečebné metódy. V rozhovore s Renátou Mihályovou prinášame všetky potrebné informácie o tejto prevratnej terapii.
Patrik z Nového Mesta nad Váhom je jasným príkladom toho, ako sa nenechať zabrzdiť aj napriek vážnemu ochoreniu. 28-ročný mladík už letel na rogale, absolvoval imitáciu zoskoku padákom, vyhliadkový let lietadlom s inštruktorom, pilotoval simulátor Boeingu 747 a dostal sa aj na vrchol jedného z najkrajších ľadovcov sveta. Miluje adrenalín a napriek diagnóze, s ktorou žije od narodenia, si chce vychutnávať život naplno. Najviac mu pomáhajú pravidelné rehabilitácie a podporné terapie v špecializovanom centre.
Roadshow po celom Slovensku ukončili v kúpeľnom meste Piešťany. A ako inak, než PARÁDNE! Trnavská župná paralympiáda mládeže bola poslednou zo siedmych tohtoročných akcií, ktoré zorganizoval Slovenský paralympijský výbor v spolupráci s krajmi. Prvý bezbariérový festival Paráda 2024 v športovom areáli HS Centrum bol opäť krásnym prepojením športu a zábavy.
Centrum rehabilitácie Miroslava Náhlika – CEREMINA, n.o. bola ako nezisková organizácia založená rodinou Náhlikovou v roku 2018 za účelom liečby pacientov s neurologickými poruchami pohybu. Ponúka individuálny prístup s intenzívnym terapeutickým programom a starostlivosťou o klienta pod jednou strechou v rodinnej atmosfére.
Náš každodenný život je preplnený praktickými úlohami, na ktoré potrebujeme silu a pohyblivosť. Za normálnych okolností vykonávame všetky tieto úlohy rýchlo a jednoducho, bez toho, aby sme sa zamysleli nad našimi ľudskými fantastickými schopnosťami a možnosťami.
Kristínka býva s rodičmi v malej obci Sokolovce pri Piešťanoch a tento rok na Vianoce oslávi 25 rokov. Narodila sa s diagnózou DMO – kvadruparéza všetkých končatín a už ako malé dievčatko absolvovala množstvo rehabilitácií a liečebných pobytov, popri ktorých zvládala aj školské povinnosti. Vyrástla z nej mladá dáma, ktorá žiaľ nechodí, nerozpráva a na presun používa invalidný vozík.
Športovo-benefičné podujatie v bratislavskej Mestskej časti Ružinov sa každý rok teší veľkej obľube. V parku Ostredky sa v sobotu 7. septembra predpoludním stretlo takmer dvesto bežcov, ktorí aj v mimoriadne teplom počasí odbehli trať dlhú 5,5 alebo 11 kilometrov.
Zástupcovia HENDI CENTRA a APPA si so zahraničnými účastníkmi kongresu vymenili skúsenosti. Taktiež diskutovali o spoločných prienikoch vo svojich aktivitách a nadväzovaní nových spoluprác.
Marek Fašiang, známy slovenský herec, sa spolu s deťmi z Klubu APPA stal tvárou tohtoročnej kampane na podporu APPA prostredníctvom 2 % z daní. Rozprávali sme sa s ním o jeho pocitoch pri nakrúcaní spotu, význame pomoci a o tom, prečo je dôležité podporovať takéto iniciatívy.
Liečba porúch pohybového, oporného a nervového ústrojenstva pomocou najmodernejších technológií.
Keď sa dieťa narodí s neurologickou alebo svalovou poruchou, rodičia prirodzene hľadajú spôsoby, ako mu pomôcť napredovať. Existuje mnoho terapeutických metód. Všetky sa riadia vlastnými princípmi a majú svoje ciele. Každý odborník povie, že práve jeho metóda je tá najlepšia. Ako si teda vybrať?
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620
IČ DPH: SK2023069620
Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898
© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
APPA
Pevne veríme, že internet by mal byť dostupný a prístupný komukoľvek a zaviazali sme sa poskytovať webovú stránku, ktorá je prístupná čo najširšiemu publiku bez ohľadu na okolnosti a schopnosti.
Aby sme to splnili, snažíme sa čo najprísnejšie dodržiavať Smernice o prístupnosti webového obsahu 2.1 (WCAG 2.1) konzorcia World Wide Web Consortium (W3C) na úrovni AA. Tieto pokyny vysvetľujú, ako sprístupniť webový obsah ľuďom so širokou škálou postihnutí. Dodržiavanie týchto pokynov nám pomáha zabezpečiť, aby bola webová stránka prístupná všetkým ľuďom: nevidiacim, ľuďom s motorickým postihnutím, zrakovým postihnutím, kognitívnym postihnutím a ďalším.
Táto webová stránka využíva rôzne technológie, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby bola vždy čo najprístupnejšia. Používame rozhranie prístupnosti, ktoré umožňuje osobám so špecifickým postihnutím upraviť používateľské rozhranie webovej stránky a navrhnúť ho podľa ich osobných potrieb.
Webová stránka navyše využíva aplikáciu založenú na AI, ktorá beží na pozadí a neustále optimalizuje úroveň dostupnosti. Táto aplikácia upravuje HTML webovej stránky, prispôsobuje jej funkčnosť a správanie pre čítačky obrazovky používané nevidiacimi používateľmi a pre funkcie klávesnice používané osobami s motorickým postihnutím.
Ak ste našli poruchu alebo máte nápady na zlepšenie, budeme radi, ak sa nám ozvete. Operátorov webových stránok môžete kontaktovať pomocou nasledujúceho e-mailu info@appa.sk
Naša webová stránka implementuje techniku atribútov ARIA (Accessible Rich Internet Applications) spolu s rôznymi zmenami správania, aby sa zabezpečilo, že používatelia so slepotou použivajúci čítačky obrazovky budú môcť čítať, chápať a užívať si funkcie webovej stránky. Hneď ako používateľ s čítačkou obrazovky vstúpi na vašu stránku, okamžite dostane výzvu na zadanie profilu čítačky obrazovky, aby mohol efektívne prechádzať našu stránku. Tu je návod, ako naša webová stránka pokrýva niektoré z najdôležitejších požiadaviek na čítačku obrazovky:
Optimalizácia čítačky obrazovky: spúšťame proces na pozadí, ktorý sa učí komponenty webovej lokality zhora nadol, aby sme zaistili nepretržité dodržiavanie pravidiel aj pri aktualizácii webovej lokality. V tomto procese poskytujeme čítačkám obrazovky zmysluplné údaje pomocou súboru atribútov ARIA. Poskytujeme napríklad presné štítky formulárov; popisy funkčných ikon (ikony sociálnych médií, ikony vyhľadávania, ikony košíka atď.); usmernenie na validáciu vstupov do formulárov; roly prvkov, ako sú tlačidlá, ponuky, modálne dialógy (vyskakovacie okná) a iné. Okrem toho proces na pozadí skenuje všetky obrázky webovej stránky a poskytuje presný a zmysluplný popis založený na rozpoznávaní obrázkových objektov ako značku ALT (alternatívny text) pre obrázky, ktoré nie sú popísané. Pomocou technológie OCR (optické rozpoznávanie znakov) tiež extrahuje texty, ktoré sú vložené do obrázka. Ak chcete kedykoľvek zapnúť úpravy čítačky obrazovky, používatelia musia stlačiť kombináciu klávesov Alt+1. Používatelia čítačiek obrazovky tiež dostanú automatické oznámenia, aby zapli režim čítačky obrazovky hneď, ako vstúpia na webovú stránku.
Tieto úpravy sú kompatibilné so všetkými populárnymi čítačkami obrazovky, vrátane JAWS a NVDA.
Optimalizácia navigácie na klávesnici: Proces na pozadí tiež upravuje kód HTML webovej stránky a pridáva rôzne správanie pomocou kódu JavaScript, aby bola webová lokalita ovládateľná klávesnicou. To zahŕňa možnosť navigácie na webovej lokalite pomocou klávesov Tab a Shift+Tab, ovládania rozbaľovacích zoznamov pomocou kláves so šípkami, ich zatvárania pomocou klávesu Esc, spúšťania tlačidiel a odkazov pomocou klávesu Enter, navigácie medzi prvkami rádia a začiarkavacieho políčka pomocou klávesov so šípkami a vyplňte ich pomocou medzerníka alebo klávesu Enter. Používatelia klávesnice navyše nájdu ponuky rýchlej navigácie a ponuky na preskočenie obsahu, ktoré sú kedykoľvek dostupné po kliknutí na Alt+1 alebo ako prvé prvky stránky pri navigácii pomocou klávesnice. Proces na pozadí spracováva aj spustené kontextové okná tak, že presunie zameranie klávesnice smerom k nim hneď, ako sa objavia, a nedovolí, aby sa zameranie posunulo mimo neho.
Používatelia môžu na prechod na konkrétne prvky použiť aj skratky ako „M“ (ponuky), „H“ (nadpisy), „F“ (formuláre), „B“ (tlačidlá) a „G“ (grafika).
Naším cieľom je podporovať čo najširšiu škálu prehliadačov a asistenčných technológií, aby si naši používatelia mohli vybrať najvhodnejšie nástroje pre nich s čo najmenším počtom obmedzení. Preto sme veľmi tvrdo pracovali, aby sme mohli podporovať všetky hlavné systémy, ktoré tvoria viac ako 95 % podielu používateľov na trhu, vrátane Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera a Microsoft Edge, JAWS a NVDA (čítačky obrazovky).
Napriek nášmu maximálnemu úsiliu umožniť komukoľvek prispôsobiť si webovú stránku svojim potrebám. Stále môžu existovať stránky alebo sekcie, ktoré nie sú úplne prístupné, sú v procese sprístupňovania alebo im chýba primerané technologické riešenie na ich sprístupnenie. Napriek tomu neustále zlepšujeme našu dostupnosť, pridávame, aktualizujeme a zlepšujeme jej možnosti a funkcie a vyvíjame a prijímame nové technológie. To všetko má za cieľ dosiahnuť optimálnu úroveň dostupnosti v súlade s technologickým pokrokom. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na info@appa.sk