Prišli si zabehať, aby pomohli malej členke Klubu APPA

V sobotu 10. septembra sa behalo pre dobrú vec. Športovo-benefičné podujatie organizované Občianskym združením Ružinovský kolotoč v spolupráci s Asociáciou pomoci postihnutým – APPA sa konalo už po štvrtýkrát.

Prišli si zabehať, aby pomohli malej členke Klubu APPA

Beh je pre každého, kto má chuť hýbať sa!

Tí, ktorí sa v sobotu 10. septembra rozhodli hýbať v prospech iných a zúčastnili sa Ružinovského kolotoča, si určite užili skvelú akciu v krásne zelenom parku na Ostredkoch. Práve tam bol pripravený charitatívny beh a trate dlhé 5,5 a 11km. Ružinovský kolotoč je športovo-benefičné podujatie určené pre všetky vekové kategórie. Deň plný behania, relaxovania a dobrej nálady si tak mohli užiť skúsení bežci, ale aj tí, ktorí si chceli zabehať len tak pre zábavu. Pre menších bežcov boli pripravené detské behy. Pre všetky deti aj ďalšie športovo-zábavné atrakcie. Práve v tento deň sa v bratislavskom Ružinove behalo na pomoc tým, ktorí potrebujú podporiť na ceste za zdravím. Cieľom podujatia bolo rozhýbať čo najviac ľudí a  podporiť dobrú vec, čo sa podarilo. V cieli na každého účastníka čakala veselá medaila do bežeckej zbierky.

Komu sa pomohlo

Tento rok bolo športovo-benefičné podujatie venované pomoci pre členku Klubu APPA, štvorročnú Sabínku zo Žiliny. Malá bojovníčka sa narodila predčasne a prvé tri mesiace života strávila v nemocnici. Ona ani jej najbližší sa však nevzdávajú. Napriek tomu, že ako malé bábätko prekonala infekcie, zápal mozgových blán, dýchali za ňu prístroje a mala problémy s obličkami, sa v súčasnosti veľmi teší zo života. Lekári ani neverili, že raz pôjde domov, ona to však zvládla. Sabínke neskôr diagnostikovali kvadruparetickú formu detskej mozgovej obrny, ktorá jej zasiahla najmä nožičky. A tak od troch mesiacov poctivo niekoľkokrát za deň cvičí doma a keď rodičia nazbierajú potrebné finančné prostriedky, tak aj v rehabilitačných centrách. Pobyty a terapie, ktoré by jej pomohli na skrátené svaly a šľachy, spasticitu (zvýšené svalové napätie) však stoja ročne niekoľko tisíc eur, čo si rodina nemôže dovoliť tak často, ako by dievčatko potrebovalo. Veria však, že raz sa aj Sabínka zaradí medzi zdravé deti a bude sa môcť možno postaviť aj na štart bežeckých pretekov. V tomto boji pomôže každá podpora, aj tá z Ružinovského kolotoča. Preto celé štartovné z  podujatia bolo venované práve na podporu Sabínky.

Ďakujeme organizátorom Ružinovského kolotoča, že sa opätovne rozhodli podporiť člena Klubu APPA a ďakujeme všetkým bežcom, ktorí sa zapojili. Pre malú Sabínku sa podarilo vyzbierať celkovo 1000 EUR.