Richard Bellan

Aktívny vozík mi pomôže stať sa samostatným

Volám sa Richard Bellan a mám 36 rokov. Bol som zdravým človekom, ale po autonehode som sa zo dňa na deň stal zdravotne postihnutým. Mám ochrnutie od pása dole a som pripútaný na invalidný vozík. Je ťažké integrovať sa do spoločnosti človeku, ktorý bol zdravý a teraz musí riešiť nástrahy okolia, ako aj nie malé finančné problémy (pomôcky, lieky, doprava, všemožné zariadenia, ktoré by som potreboval). Predtým som si ani predstaviť nevedel, o aké veľké sumy ide. Pracoval som v KIA – Motors ako automechanik, moja práca bola aj mojim koníčkom a bola dobre finančne ohodnotená. Momentálne poberám dôchodok cca 365 Eur.

Rád by som sa začlenil naspäť do spoločnosti a snažím sa presadiť vo svete práce. Venujem sa počítačom a fotografovaniu. Túžim sa tým živiť. Chcel by som chodiť fotiť reportáže, prírodu a krajiny. Vo fotení som začiatočník, učím sa sám. Je to krásny pocit zachytiť okamih a urobiť peknú fotku, ktorá zahreje na srdci. Potrebujem však nový invalidný vozík – aktívny vozík QUICKIE HELIUM, aby som sa mohol pohybovať bez strachu, že z vozíka spadnem. Každý horší terén je pre môj vozík a jeho malé kolieska veľký problém. Často uviaznem a potrebujem pomoc druhých. Ako dôchodca si však nový invalidný vozík nemôžem dovoliť. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny mi uzná peňažný príspevok vo výške 1659,70 Eur, ale doplatok aj s úpravou je približne 3651 Eur. Založil som si živnosť, zaoberám sa opravou počítačov a poskytujem počítačové služby. Mám minimálny príjem, z ktorého vyžijem len tak-tak.

Túžim byť súčasťou spoločnosti, plniť si túžby, sny, robiť prácu, čo ma baví, chodiť do prírody a fotiť. Byť samostatný a sebestačný.

Richard Bellan - Asociácia pomoci postihnutým APPA
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.