Alex Novák

Potrebuje rehabilitáciu v súkromných centrách, aby začal napredovať

Boj o život nášho Alexa sa začal už v 21. týždni tehotenstva, kedy na ultrazvuku zistili,  že bábätko nemá skoro žiadnu plodovú vodu a morfologické nálezy boli tiež veľmi zlé.  Vtedy prvý raz padlo podozrenie na cytomegalovirus. Nasledovali dni plné vyšetrení, amnioinfúzia, amniocentéza, kordocentéza, genetika, vírusy… všetko pre to, aby sa zistilo, čo je vo veci a či sa dá nasadiť nejaká liečba, ktorá by pomohla. 5 dní po katastrofálnom ultrazvuku sme išli na ďalší, kde lekár skonštatoval,  že stav dieťaťa sa zlepšil a vyzerá byť zdravé, akurát trošku menšie. To isté potvrdil aj ďalší ultrazvuk. A tak sme teda čakali zdravé bábätko.  

Alex sa narodil o 2 týždne skôr cisárskym rezom z dôvodu zlej polohy v brušku.  Ešte v pôrodnici mu zistili nevýbavné jedno uško a kalcifikáty na mozgu. Pustili nás ale domov. Keď mal Alex tri mesiace, situácia sa zmenila. Znovu mu vzali moč, krv a diagnostikovali predsa len kongenitálny cytomegalovirus.

Alex už od 6 týždňov cvičí Vojtovku a denne dostáva baby masáže a stimulácie zraku a sluchu.

Jeho diagnózy sú: jednostranná ťažká porucha sluchu,  jednostranná praktická slepota, vvch mozgu (rozšírené mozgové komory,  atrofia mozgu,  oneskorený vývoj bielej hmoty, kalcifikaty), mikrokrania, hyperdolichocefalia, tonusová porucha zmiešaná, oneskorený psychomotorický vývoj. 

Alex má 7 mesiacov a vďaka cvičeniu sa otočí sám na bruško cez pravú ruku, cez ľavú s minimálnou asistenciou. Chuť napredovať má a preto s ním rehabilitujeme koľko sa len dá, radi by sme navštívili aj súkromné rehabilitačné centrá… všetko pre to, aby začal štvornožkovať a chodiť.

Ďakujeme za Vašu pomoc!

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.