Elisaveta Overchuk

Päťročné dievčatko z Ukrajiny potrebuje rehabilitovať

Ahojte! Volám sa Lisa, mám 5 rokov a diagnózu detská mozgová obrna. Môj príbeh sa začal písať za hranicami Slovenska. Keď som bola ešte v brušku, prebiehala vojna na ukrajinskom Donbase. Mama sa vtedy veľmi bála, preto som sa narodila skôr, ako som mala. Oveľa skôr – v 26. týždni s kriticky nízkou telesnou hmotnosťou 980 gramov.

Vzhľadom na moju diagnózu musím prakticky od narodenia často navštevovať lekárov. Zároveň absolvujem rôzne rehabilitácie, terapie a, samozrejme, množstvo cvičení. Mám totiž sen, ktorý by som si veľmi želala splniť – chcem sa naučiť chodiť sama.

Keď začali 24. februára bombardovať Kyjev, v celej našej krajine vypukla vojna. Mama ma aj s bratom natlačila do auta a cestovali sme takmer sedem dní, než sme dorazili na Slovensko. Veľmi sa nám tu páči, pretože je tu ticho a nie sú tu žiadne rakety.

Mama o mne hovorí, že som výnimočná. Ja si zase myslím to isté o nej. Stíha toho strašne veľa – pečie chlieb, sladkosti, štrikuje, vyrába kvety, rôzne dekorácie a vždy pomáha tým, ktorí to práve potrebujú. Ani to však nestačí na to, aby sme pokryli všetky výdavky spojené s mojou diagnózou. Rehabilitácie, ktoré potrebujem, sú veľmi drahé a bez pomoci druhých ich nebudem môcť absolvovať.

Preto ďakujeme z celého srdca všetkým darcom, ktorí sa nám rozhodnú pomôcť. Veríme, že Pán Boh nám dal cestu, po ktorej dokážeme ísť.

S pozdravom,
Lisa a jej mama Yulia

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia