Damián Tencer

Mojím najväčším snom je povedať mame, že ju ľúbim

Ahojte, volám sa Damiánko, mám šesť rokov a narodil som sa ako zdravé dieťa. Ako som však rástol, moja mamička si všimla, že niečo nie je v poriadku. Nesprával som sa totiž ako moji rovesníci.

Keď som mala jeden a pol roka, začal sa môj kolotoč lekárskych vyšetrení, ktoré vyústili do diagnózy detský autizmus.

Ten sprevádza vyvinová porucha reči a jazyka, čiže neviem vôbec rozprávať. Môj mentálny vývin je výrazne oneskorený a nerovnomerne rozvinutý vo všetkých oblastiach. Mám ťažkosti v oblasti sociálnej interakcie, sociálneho porozumenia, komunikácie a abstrakcie.

S mamičkou navštevujem rôzne terapie, ktoré mi pomáhajú, ale je to pre ňu finančne veľmi náročné, pretože je na mňa sama. Chodím aj na fyzioterapiu, hipoterapiu a veľmi by som si prial vyskúšať delfinoterapiu. To, po čom ale túžim úplne najviac, je raz povedať mojej mamičke: „Ľúbim ťa.“

Viem, že ma čaká ešte dlhá cesta, ale verím, že vďaka Vám, ľuďom s veľkým srdcom, ktorí sú ochotní nám finančne pomôcť, to zvládnem a splní sa mi môj najväčší sen.

Vopred vám všetkým ďakujem!

Damiánko

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič