Damián Tencer

Mojím najväčším snom je povedať mame, že ju ľúbim

Ahojte, volám sa Damiánko, mám šesť rokov a narodil som sa ako zdravé dieťa. Ako som však rástol, moja mamička si všimla, že niečo nie je v poriadku. Nesprával som sa totiž ako moji rovesníci.

Keď som mala jeden a pol roka, začal sa môj kolotoč lekárskych vyšetrení, ktoré vyústili do diagnózy detský autizmus.

Ten sprevádza vyvinová porucha reči a jazyka, čiže neviem vôbec rozprávať. Môj mentálny vývin je výrazne oneskorený a nerovnomerne rozvinutý vo všetkých oblastiach. Mám ťažkosti v oblasti sociálnej interakcie, sociálneho porozumenia, komunikácie a abstrakcie.

S mamičkou navštevujem rôzne terapie, ktoré mi pomáhajú, ale je to pre ňu finančne veľmi náročné, pretože je na mňa sama. Chodím aj na fyzioterapiu, hipoterapiu a veľmi by som si prial vyskúšať delfinoterapiu. To, po čom ale túžim úplne najviac, je raz povedať mojej mamičke: „Ľúbim ťa.“

Viem, že ma čaká ešte dlhá cesta, ale verím, že vďaka Vám, ľuďom s veľkým srdcom, ktorí sú ochotní nám finančne pomôcť, to zvládnem a splní sa mi môj najväčší sen.

Vopred vám všetkým ďakujem!

Damiánko

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia