Michal Baran

Šesťmesačné bábätko, ktoré potrebuje rehabilitovať

Ahojte! Volám sa Miško a mojím snom je absolvovať rehabilitačný pobyt. Ten si v súčasnosti s mojou mamou nemôžeme dovoliť. Veríme, že raz sa nám to aj s vašou pomocou podarí.

Spolu s mojou sestričkou Leuškou sme sa narodili predčasne – konkrétne v 31. týždni tehotenstva. Obaja sme mali ťažký štart do života. Boli sme opuchnutí, museli nás intubovať, mali sme vysoké zápalové hodnoty. Antibiotiká sme dostávali cez sondu, krvácali sme do bruška, pľúcok aj hlavičky. Bohužiaľ, Leuška to neprežila.

Moje diagnózy sú HIE, atrofia mozgu, prognózy DMO, spastická kvadruparéza a epilepsia.

Keď som sa z nemocnice konečne dostal domov, začali sme s mamou cvičiť Vojtovu metódu. Chodíme aj k jednej úžasnej fyzioterapeutke. V súčasnosti mám šesť mesiacov, ale moje telíčko ma veľmi nepočúva. Preto by som si veľmi prial ísť na rehabilitačný pobyt. Mama by sa naučila ďalšie cviky, ktoré by sme mohli precvičovať doma, a ja by som dostal možnosť, ako sa o krôčik posunúť vpred.

Aktuálne je však takýto pobyt pre nás nereálny, pretože je finančne nad naše možnosti. Preto vás veľmi prosíme o pomoc a podporu.

Zo srdca ďakujeme.
Miško a jeho mama

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Michal Baran

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia