Samuel Smaženka

Spoločne pre Samka

Ahojte všetci.

Volám sa Veronika a som mamou 11ročného syna Samka. Narodil sa predčasne v 32tt a žiaľ sme si od lekárov vypočuli tvrdý verdikt. Diagnózy ako DMO spastická kvadruparéza, epilepsia, hypoplazia žltej škvrny, hypertonus, silná skolióza a iné nám vstúpili do života. Samko je od narodenia ležiaci, plienkovaný a na mixovanej strave. Napriek tomu je to naše slniečko, ktoré nadovšetko milujeme. Je usmievavý, rozdáva pusinky na všetky strany a pozor vie byť aj škodoradostný. No proste je to naše všetko. So Samkom chodíme na rehabilitačné pobyty, podstupujeme rôzne terapie, berie podporné vitamíny. Za tých 10rokov toho máme za sebou dosť. Jeho stav je trvalý ale dá sa zlepšiť. Stále sa má kam posúvať a každým pobytom sa niečo nové naučí. Samko chodí pravidelne na 4hod denne do DSS kde je šťastný. Má tam svojich kamarátov.

Tento príbeh uverejňujem na základe charitatívnej akcie „Spoločne pre Samka“ ktorú pre nás usporiadali dobrí ľudia. Veríme, že sa Samkovi podarí vyzbierať tak potrebné peniažky na rehabilitácie, pomôcky, rôzne terapie, liečebné pobyty. V najbližšom roku nás toho čaká opäť veľa. Plánujeme zakúpiť elektrickú polohovaciu posteľ, špeciálne upravené auto, tiež by sme radi absolvovali opäť rehabilitačné pobyty a operáciu Ulzibat, ktorá Samkovi natiahne stiahnuté šlachy. Tiež nás čaká ortopédia v BA kde sa rozhodne, čo ďalej so Samkovou skoliózou, nakoľko sa mu výrazne zhoršila. Obávame sa operácie.

Toto všetko je tak finančne nákladné, že nemáme inú možnosť ako sa obrátiť na verejnosť. Na Vás, dobrých ľudí.

Zo srdca ďakujeme!

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Samko Smaženka

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia