Sálus Marek

Pomôžte mi obnoviť moje komunikačné schopnosti

Volám sa Marek a narodil som sa ako zdravý chlapec. Dlhú dobu som bol šťastné dieťa, no nepriazeň osudu zasiahla v čase, keď som nastúpil do školy. Vtedy sa začali diať čudné veci, prestal som rozumieť a prestal som rozprávať. Tak začal kolotoč vyšetrení, po ktorom mi lekári v 6 rokoch diagnostikovali „LKS – Landau – Kleffnerov syndróm“ – vývinová afázia, na základe ktorej som prestal rozprávať.

Môj stav sa zlepšuje, i keď po malých krôčikoch. Chcel by som byť čo najviac samostatný, opäť rozprávať aj čítať knižky ako ostatné deti. Pomáhajú mi predovšetkým rehabilitácie, cvičenie a šport. Veľmi rád plávam, bicyklujem, lyžujem a začal som hrať stolný tenis.

Ďakujem všetkým dobrým ľudom, ktorí ma doteraz podporili a ktorým nebol môj osud ľahostajný.

Podporte prosím moju ďalšiu liečbu. Verím, že vďaka poctivému cvičeniu a kvalitnej terapii vám raz osobne poviem Ď A K U J E M . 

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia