Sálus Marek

Pomôžte mi obnoviť moje komunikačné schopnosti

Volám sa Marek a narodil som sa ako zdravý chlapec. Dlhú dobu som bol šťastné dieťa, no nepriazeň osudu zasiahla v čase, keď som nastúpil do školy. Vtedy sa začali diať čudné veci, prestal som rozumieť a prestal som rozprávať. Tak začal kolotoč vyšetrení, po ktorom mi lekári v 6 rokoch diagnostikovali „LKS – Landau – Kleffnerov syndróm“ – vývinová afázia, na základe ktorej som prestal rozprávať.

Môj stav sa zlepšuje, i keď po malých krôčikoch. Chcel by som byť čo najviac samostatný, opäť rozprávať aj čítať knižky ako ostatné deti. Pomáhajú mi predovšetkým rehabilitácie, cvičenie a šport. Veľmi rád plávam, bicyklujem, lyžujem a začal som hrať stolný tenis.

Ďakujem všetkým dobrým ľudom, ktorí ma doteraz podporili a ktorým nebol môj osud ľahostajný.

Podporte prosím moju ďalšiu liečbu. Verím, že vďaka poctivému cvičeniu a kvalitnej terapii vám raz osobne poviem Ď A K U J E M . 

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič