Natália Slaná

Rehabilitácie a exoskelet ju môžu postaviť opäť na nohy

Volám sa Natálka a do mojich 12 rokov som bola chodiace dievča. A to aj napriek tomu, že mám od narodenia diagnostikovanú kostnú chorobu s názvom Conradi-Hunermann syndróm a prvé roky to vyzeralo so mnou dosť vážne. Doktori rodičom tvrdili, že nikdy nebudem chodiť. No ja som to veľmi chcela a napokon sa mi to podarilo. Postupne som sa naučila sedieť a neskôr prišli na rad prvé kroky. Aj keď mám skrátené dlhé kosti a trpasličí vzrast, celé detstvo som sa bláznila, behala a zabávala.

Pre veľkú skoliózu ma museli v auguste 2022 operovať. Nastali však komplikácie, s ktorými som nepočítala. Zostala som od pol pása ochrnutá. Moje nohy mi veľmi chýbajú, ja sa však snažím urobiť všetko pre to, aby raz fungovali opäť normálne. Viem, že bez rehabilitácií nebudem môcť robiť ďalšie pokroky.

Preto Vás chcem veľmi, veľmi poprosiť o pomoc. Verím, že spoločnými silami vyzbierame potrebné financie na rehabilitácie v centre Levita. Následne veľmi túžim po exoskelete, ktorý by mi pomohol znovu sa postaviť na nohy. Z celého srdca Vám ďakujem.

Vaša Natálka

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia