Evka Lukáčová

Po mozgovej príhode sa chce znova postaviť na nohy

Pre Evku nastal zlomový moment tesne pred Veľkou nocou v roku 2021. Skončila pracovné povinnosti a tešila sa na slávenie sviatkov. Avšak osud zamiešal kartami a jej život sa zmenil od základov. Odpadla a ostala ako bez života.

Manžel zavolal záchranku. Lekári záchrannej služby jej poskytli pomoc včas. Evku previezli do nemocnice s diagnózou cievna mozgová príhoda. K tomu sa pridali ďalšie komplikácie, ako opuch mozgu a zápal pľúc. Nastal skutočný boj o život.

Evka sa rozhodla nevzdať sa a svoj boj napokon vyhrala. Avšak ťažká diagnóza na nej zanechala stopy. Ochrnula na pravú stranu tela a postihnuté zostalo aj centrum reči. Keď bola prepustená z nemocnice, život sa zmenil celej rodine. Tá sa ale zomkla a manžel sa vzdal svojej práce, aby sa mohol starať o svoju polovičku. Všetci sa tešili najmä z toho, že Evka prežila.

Domáce prostredie a láska blízkych jej pomohli postupne sa zotavovať. Naučila sa znova sedieť a s pomocou dokáže už urobiť aj pár krokov. Jej zdravotný stav si však vyžaduje pravidelnú neurorehabilitáciu.

Evka má za sebou rehabilitačné pobyty v Bratislave a v Piešťanoch, ktoré podporili jej túžbu znovu sa postaviť na nohy a čo najviac sa priblížiť k svojmu predchádzajúcemu životu. Rehabilitácie majú pre ňu obrovský význam, avšak ide o finančne veľmi náročnú položku v už tak tesnom rodinnom rozpočte. Preto sa rodina rozhodla obrátiť sa s prosbou o pomoc aj na vás.

Ďakuje všetkým dobrým ľuďom, ktorí chcú pomáhať druhým.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia