Timotej Ondrej

Večný novorodenec potrebuje rehabilitovať

Timi sa narodil v 36. týždni tehotenstva  s váhou 1,5 kg, ale gestačný vek mu lekári stanovil na 32. týždeň tehotenstva. V brušku totiž prestal z neznámych príčin rásť, hoci dovtedy bolo u mňa aj u neho všetko v poriadku. Doteraz má raritný problém rásť. Ako desaťmesačný chlapček stále váži len 3,3 kg.

Je to taký večný novorodenec. Niekto by povedal, že len objavil spôsob ako nestarnúť, keďže aj jeho mozog starne enormne pomaly – súmerne s telom. Na magnetickej rezonancii zistili, že jeho biela mozgová hmota je na úrovni štvormesačného bábätka. No Timiho nesprevádza životom len tento problém. K tomu všetkému má ešte aj zrastený čelný šev lebky a blefarofimózu viečok, čo sa chystáme práve tento mesiac vyriešiť operáciou v zahraničí. Na svet sa pozerá cez úzke štrbiny, čo ho zaťažuje aj po ortopedickej stránke. Aby lepšie videl, musí sa prehýnať dozadu.

Timi je nádherný chlapec, ktorý sa stále usmieva, hrá a prekvapivo sa snaží držať hlávku, robiť barančeky a otáčať sa. Všade, kam príde, láme rekordy. Tak to bolo aj na rehabilitačnom pobyte v Piešťanoch, kde z kŕčovitého ležiaceho bábätka urobili za dva týždne šikovného chlapčeka, ktorý si už dokázal chytiť rúčky, trafiť do úst alebo držať hlávku. Dokonca sa začal už aj otáčať, hoci to ešte nebolo zámerom fyzioterapeutov.

Rehabilitačné pobyty považujeme za to najdôležitejšie pre jeho vývoj. Prinášajú totiž reálne výsledky a výrazným spôsobom skvalitňujú jeho život. Samozrejme, to všetko v spojení so správnou stravou a úpravou hormónov, ktorú práve riešime v nemocnici.

Synček je aktuálne veľmi malé bábätko. Aby sa mohol posunúť výrazne vpred, potrebuje absolvovať rehabilitačné pobyty každé dva mesiace. Do toho však prichádza finančná stránka. Jeden takýto pobyt stojí 3 750 eur. Všetky naše prostriedky momentálne potrebujeme na dochádzanie za lekármi a tiež na špecifickú operáciu viečok, ktorú nikto na Slovensku, bohužiaľ, nerobí. Preto sme sa rozhodli obrátiť sa s prosbou o pomoc na vás.

Budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete podporiť Timiho. Tento úžasný chlapček si to zaslúži.

Z celého srdca vám ďakujeme.
Timi a jeho mama Marianna

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia