Róbert Bognár

Bezbariérová úprava bytu mi umožní jednoduchšiu sebaobsluhu

Dňa 30.10.1994 som bol šoférom autobusu, ktorý viezol z Košíc do francúzskeho mesta športovkyne na zápas. V Rakúsku sme mali vážnu autonehodu. Najhoršie som z nej vyšiel ja – dva týždne v bezvedomí a vysoká amputácia pravej nohy. Život sa mi v okamihu zmenil.

Len s veľkou dávkou odhodlania a vôle a s pomocou mojich najbližších sa prebíjam životom už 23 rokov! Našľapovaním na jednu stranu sa mi počas rokov chrbtica úplne posunula a s ňou prišli aj bolesti krčnej chrbtice a oboch horných končatín. A pri mojom nešťastí sa mi podarilo v zime v r.2009 zlomiť si na amputovanej nohe stehennú kosť tesne pod krčkom. Teraz ju mám „zošroubovanú“ desiatimi skrutkami a kovovým artefaktom. Na ľavej nohe v kolene mám bolestivú osteoporózu III. stupňa a toto ešte dopĺňajú každý mesiac fantómové bolesti, ktoré vyústili až do neuropatických depresií a nespavosti kvôli bolestiam. Ďalšia diagnóza sú karpálne tunely. Vyšetrením EMG mi diagnostikovali bolestivé zápästia. Nosím dve francúzske barle, ale niekedy ich pre bolesti ani neudržím. Na bedrových kĺboch mám degeneráciu a II. stupeň osteoporózy.

Tieto všetky bolesti a diagnózy znásobuje ateroskleróza, vysunuté platničky, vysoký krvný tlak s točením hlavy. Za týmto všetkým je desať operácií, osem na nohe a tri na hlave a ďalšiu operáciu roztrhnutej šľachy na pravom ramene stále odďaľujem.

Od ÚPSVAR Košice mám schválenú osobnú asistenciu kvôli zdravotnému stavu. Pracujem, ale iba dve hodiny denne kvôli bolestiam, ktoré ma limitujú. Veľmi by mi pomohla bezbariérová úprava bytu, ktorá by mi umožnila ľahšie pohybovanie sa v domácnosti, jednoduchšiu sebaobsluhu.

Až teraz som sa odhodlal napísať a požiadať o pomoc. Za Vašu ochotu a porozumenie Vám veľmi pekne ďakujem.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.