Soňa Koniarová

Daruj mi reč

Milý čitateľ môjho životného príbehu,

volám sa Sonička a som milé, usmiate, štvorročné dievčatko.  Avšak do vienka som dostala aj niečo navyše – ojedinelý genetický syndróm, ktorý spôsobuje, že zaostávam v psychomotorickom vývoji.

S maminkou absolvujem od narodenia rôzne terapie a rehabilitácie. Prvých dvanásť mesiacov sa mi vôbec nedarilo napredovať, ale potom som sa už konečne rozbehla a pomaličky sa posúvam vpred. Najskôr som sa naučila chodiť, čo je úžasné, lebo pohyb mám veľmi rada.  Zatiaľ ešte nerozprávam a neviem sama povedať, čo sa mi páči, nepáči, čo ma bolí, či som nahnevaná, alebo smutná. K tomu všetkému ešte zaostávam aj po mentálnej stránke. Avšak v hĺbke môjho srdiečka verím, že sa to raz zmení.

Terapie, na ktorých trávim veľa času, mi pomáhajú rozvíjať moje schopnosti. Sú pre mňa veľmi potrebné, ale zároveň sú aj veľmi finančne náročné. Napriek môjmu zdravotnému stavu by som chcela viesť čo „najnormálnejší“ život a byť jednoducho šťastná. Moji rodičia robia pre mňa maximum. Zároveň verím a viem, že sú ľudia s dobrým srdcom, ktorí mi taktiež pomôžu v mojom ďalšom napredovaní.

Peniažky z tejto zbierky budú použité na všetky terapie, ktoré potrebujem – logopédiu, Anat Baniel metódu, hipoterapiu, muzikoterapiu a návštevy liečebnej a špeciálnej pedagogičky.

Ak ma niekedy stretnete, pokojne ma oslovte a prihovorte sa mi. Verím, že Vám poviem „dobrý deň“ alebo „ahoj“.

Ďakujem Vám za podporu a prajem Vám, aby ste boli hlavne zdraví.

Sonička Koniarová s rodičmi Monikou a Ivanom

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia