Tadeáš Kováčik

Malý – veľký bojovník potrebuje pomôcť s príspevkom na kúpu auta

Ahojte, volám sa Tadeáško a mám tri roky. Narodil som sa zdravý ako buk. Keď som ale prišiel na vstupnú prehliadku k mojej detskej lekárke, tá ostala zarazená. Oznámila mame, že má podozrenie na autizmus, čo sa neskôr aj potvrdilo. Moje diagnózy sú pervazívna vývinová porucha, detský autizmus.

Pre moju rodinu to bola rana a zároveň úľava, pretože sa konečne dozvedeli, kde je príčina mojich ťažkostí. Začali sme navštevovať rôzne terapie, nastúpil som tiež do špeciálnej škôlky pre autistov v Žiline. Pani doktorka nám povedala, že do piatich až siedmich rokov sa dá ešte urobiť veľký pokrok s mojou hlavičkou, preto absolvujem canisterapie, ktoré sa zintenzívňujú, a mnoho ďalších cvičení a vyšetrení. Nosím plienky, lebo nočník a toaleta mi zatiaľ nič nehovoria. S jedlom to je tiež komplikované, zjem len určité jedlá, ale mám rád farebné ovocie a zeleninu.

V súčasnosti nás veľmi trápi kúpa auta. To je pre nás nevyhnutné, keďže mávam záchvaty paniky, hnevu, kriku a plaču. Cestovanie hromadnou dopravou minimálne štyrikrát denne je pre mňa aj celú moju rodinu strašne stresujúce a vyčerpávajúce.

Požiadali  sme preto úrad práce o príspevok na kúpu auta, ktorý nám bol aj schválený, avšak je potrebné naše dofinancovanie. Bohužiaľ, na to v súčasnosti náš rodinný rozpočet nestačí. Mama je na mňa sama, takže sa nemôže riadne zamestnať. Bývame v podnájme, za ktorý platíme 380 eur mesačne. Mamin rodičovský príspevok a výživné nám pokryjú nájom a ako-tak stravu. Veľmi nám pomáhajú moja stará mama a strýko. Robia, čo môžu, no starká je na invalidnom a tiež toho nemá veľa. No vždy sa s nami podelí.

Moje terapie a liečbu sú finančne veľmi nákladné Platíme ich vďaka darom od ľudí s veľkým srdiečkom, ktorí nám pomáhajú aj v tejto ťažkej dobe, za čo vám všetkým srdečne ĎAKUJEME.

S vašou pomocou sa nám budú ľahšie zdolávať prekážky a kráčať životom. Mamička mi bude môcť zabezpečiť to, čo potrebujem, aby som sa mohol posúvať vpred.

Ďakujem! S pozdravom a šťastným úsmevom na tvári Váš malý – veľký bojovník Tadeáško

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Tadeáš Kováčik

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia