Salome Lormanová

Sníva o tom, že raz vylezie sama na preliezačky

Volám sa Salome Lormanová a v lete budem mať päť rokov. Narodila som sa v 25. týždni tehotenstva s mierami 32 centimetrov a 700 gramov. Tu sa začína môj príbeh.

Spolu so mnou sa narodilo aj moje dvojča – sestrička Sabínka. Lekári nám nedávali veľkú šancu. Kým ja som bojovala, ako sa len dalo, moja sestrička, bohužiaľ, svoj boj o život prehrala.

V nemocnici som strávila tri mesiace, ktoré boli plné vyšetrení, injekcií, transfúzií. Každý deň skrátka niečo iné. Keď som mala 2000 gramov a bola som ako tak v poriadku, mohla som ísť konečne domov. Ako predčasne narodené dieťa som musela absolvovať všelijaké vyšetrenia, rehabilitácie a terapie. Lekári mi stanovili hlavnú diagnózu DMO – detská mozgová obrna.

Môj vývoj je veľmi oneskorený. Čo iné deti vedia akosi samé od seba, ja musím postupne trénovať. Chodím na rehabilitácie, k logopedičke a aj k špeciálnej pedagogičke. Tam sa učím všetko, čo potrebujem. Mám veľmi rada detičky, ale keď idem na ihrisko, tak sa nechcú so mnou hrať a potom veľmi plačem. Vidia, že som iná. Neviem ešte veľmi dobre rozprávať, chodiť a už vôbec nie behať. Preto musím ešte veľa rehabilitovať a cvičiť. V lete ma čaká hipoterapia, canisterapia a rehabilitačné pobyty. Ale to všetko stojí veľa peniažkov. Mojím veľkým snom je naučiť sa chodiť, behať a vyliezť sama na preliezačky.

Nebojujem len za seba, ale aj za svojho strážneho anjela – sestričku, ktorá na mňa z neba dáva pozor.

Vopred vám všetkým z celého srdca ďakujem.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič