Micháliková Sára

Malá bojovníčka

Náš príbeh sa začína svadbou. Zobrali sme sa v sobotu 16. októbra 2021. Hneď v pondelok som išla na pravidelnú kontrolu k môjmu gynekológovi, ktorému sa ale niečo nepozdávalo. Preto ma poslal do nemocnice vo Zvolene. Ani tam ale nevedeli určiť, o aký problém v mojom prípade ide.

Napokon ma hospitalizovali v banskobystrickej nemocnici. Lekári urobili sono a ďalšie vyšetrenia, ktoré ukázali, že mi nefunguje placenta. Dieťatko tak neprijímalo výživu a nepracoval mu prietok krvi. Ani nie týždeň po svadbe som tak musela podstúpiť cisársky rez, po ktorom prišla na svet naša dcérka Sára. Narodila sa v 28. týždni tehotenstva s pôrodnou váhou len 690 gramov. Okamžite musela byť umiestnená do inkubátora.

Dcérka strávila v nemocnici presne 102 dní, počas ktorých som ju vzhľadom na epidemiologickú situáciu mohla navštevovať len ja. Po príchode domov sme absolvovali sono vyšetrenie, ako aj kontroly v rôznych špecializovaných ambulanciách. Zároveň sme začali intenzívne rehabilitovať.

Chodíme dvakrát do týždňa plávať a následne cestujeme cvičiť do Banskej Bystrice. Na základe odporúčania by sme mali chodiť každý deň, ale dochádzanie je pre nás finančne neúnosné. Považujeme za úspech už to, že Sárka začala dvíhať hlávku a darí sa jej ju udržať. Zatiaľ sme neabsolvovali žiadny rehabilitačný pobyt, pretože takisto je to pre nás finančne náročné.

V súčasnosti Sárka stále nesedí, nechodí, nerozpráva. Ako trojmesačná bola na kontrole u ortopéda, kde bolo všetko v poriadku. Teraz jej pri kontrole zistili výrastok na bedrovom kĺbe.

Veľmi by sme si želali, aby sa naša malá bojovníčka posunula ďalej. Bez cudzej pomoci to však nedokáže. Potrebuje pravidelne cvičiť a rehabilitovať, avšak nie je v našich možnostiach dopriať jej všetko, čo potrebuje. Preto dúfame, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí by nám dokázali pomôcť. Za každý príspevok z celého srdca ďakujeme.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia