Miško Vavra

Mama 5 detí prosí o finančnú pomoc pre syna Miška s Downovým syndrómom

Miško sa narodil ako 7my člen rodiny a má štyroch starších súrodencov. Bála som sa o môj a Miškov život od začiatku tehotenstva, keďže som vedela, že pôrod skončí piatou sekciou. Som presvedčená, že vďaka modlitbám našich najbližších a známych pôrod dopadol veľmi dobre, avšak potom prišiel šok. Pani doktorka mi už na pôrodnej sále oznámila, že majú podozrenie na Downov syndróm a ja keď som sa na Miška pozrela, vedela som, že je to pravda.

Prvé mesiace som sa z toho veľmi ťažko spamätávala. Bola som uzavretá a s nikým som sa o tom nechcela rozprávať. Manžel sa s tým do dnešného dňa nevyrovnal. Deti si ho veľmi rýchlo obľúbili, bol pre nich vždy veľké slniečko, ktoré im dáva neskutočnú energiu. Od 5tich týždňov sme začali cvičiť Vojtovu metódu. Bol to pre mňa neskutočný stres, tlak ako po fyzickej tak aj po psychickej stránke. Cvičili sme však len pol roka kvôli viacerým rodinným problémom, kvôli ktorým som aj odišla od manžela a teraz spolu s deťmi bývam u svojej mamy.

Miško so svojou diagnózou Downov syndróm je hypotonický (má oslabené svalstvo), takže je potrebné celoživotne cvičiť pre správne držanie tela, aby mu nezačali problémy s chrbticou. Navyše cvičenie má vplyv na vývin reči a na iné správne fungovanie. Keď je prestávka s cvičením, svalstvo oslabne. Vďaka finančným darom sme s Miškom začali chodiť do Svetielka na rehabilitácie, ktorá obsahuje viac častí: neurostimulácia, Pulley systém a Spider systém, ktorý sa cvičí v TheraSuit obleku, oxygenoterapiu, rašelinové zábaly, snoezelen a začali sme chodiť plávať.

Táto forma cvičenia je veľmi účinná. Miško sa naučil za pol roka štvornožkovať, chodiť sám popri nábytku, začal chodiť za jednu ruku a na jeseň začal chodiť dokonca bez pomoci, v čom sa pomaly zdokonaľuje. Začali sme chodiť k liečebnej pedagogičke a chceli by sme začať program Play Wisely, ktorý je unikátny program pre bábätká na rozvoj mozgovej a pohybovej kapacity.

Mám veľkú radosť, že Miško urobil také pokroky vďaka darcom, ktorí nám finančne prispeli. Miško má však pred sebou ešte dlhú cestu rehabilitovania, aby začal správne chodiť a behať. Preto by som vás chcela poprosiť o finančný dar pre Miška, aby mohol bez prestávky rehabilitovať a robiť pokroky k správnemu fyzickému a mentálnemu vývinu.

Ďakujem vám za každé euro, ktoré sa rozhodnete Miškovi darovať či jednorazovo či každý mesiac. Cítim nádej, že to zvládneme, vďaka Vám ľuďom s veľkým srdcom pomáhať.

Veľká srdečná vďaka.
Monika

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia