Katarína Račáková

Mladá samostatná žena bojuje s DMO, potrebuje vašu pomoc

Volám sa Katarína Račáková a mám 31 rokov. Na svet som prišla spolu s mojím bratom Marekom, ktorý je zdravý. Ja som, žiaľ, to šťastie nemala. Životom ma sprevádza diagnóza detská mozgová obrna – kvadruspastická forma, pričom viac postihnuté mám dolné končatiny. Od malička som navštevovala rôzne rehabilitačné zariadenia, aby sa môj stav zlepšil a nenaplnili sa najhoršie prognózy.

Podarilo sa. Dnes je zo mňa mladá žena, ktorá pracuje, má vlastný byt a dokáže sa sama o seba postarať. Rada plávam, bicyklujem, varím a trávim čas s mojimi priateľmi. Toto všetko sa mi podarilo dosiahnuť aj napriek tomu, že už nemám rodičov a ani starých rodičov. Keď píšem tento príbeh, spomínam si na to, ako mi na prvý pobyt v Piešťanoch nasporila moja starká, ktorá veľmi túžila, aby som tam šla.

Rehabilitácie sú presne to, čo mi veľmi pomáha, aby som sa mohla posúvať vpred. No nezaháľam ani doma. Cvičím s fyzioterapetkou, vo fitnescentre mám svoju trénerku a pravidelne sa snažím chodiť aj na masáže. Robím všetko pre to, aby som sa udržala v čo najlepšej kondícii a dokázala sa o seba postarať.

Pobyty a rôzne rehabilitácie ale nie sú lacná záležitosť. Preto som sa rozhodla obrátiť sa na vás so svojím príbehom.

Ďakujem, že mi pomáhate zostať na mojej ceste životom aj naďalej samostatnou.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia