Erik Adam

Po prebratí z kómy potrebuje intenzívne rehabilitácie

Volám sa Erik. V čase vzniku choroby v máji 2019 som mal 27 rokov. Pracoval som ako učiteľ telesnej výchovy na jednej strednej katolíckej škole.

Ako som prechádzal mestom, uvidel som, ako istí „podgurážení spoluobčania“ skáču a strašia ľudí. Kopali a búchali do zastávky, kde boli starší ľudia. Zavolal som políciu. Keď som prišiel bližšie, jeden z nich ku mne podišiel a kričal, aby som ho udrel. Vedel som, že týmto svojim správaním chce vyprovokovať bitku. Pokojne som mu povedal, že to nemám v úmysle.

Vedľa nás zastavil kamarát. Zrazu som však pocítil akési vnútorné napätie, veľkú bolesť hlavy a napínalo ma. Veľmi sa mi točila hlava, takže som nevedel ani stáť. Kamarát zavolal záchranku. Pomohli mi nastúpiť do sanitky. A potom už nič. Na nič ďalšie si nepamätám.

Prebudil som sa o 2 týždne. V hlave mi praskla cieva, prekonal som krvácanie do mozgu, kómu a skolaboval som. Museli ma oživovať, dýchali za mňa prístroje, pridružili sa zápaly pľúc, čriev a pankreasu.

Denne za mnou chodila snúbenica, mama a bratia. Uvedomujem si, aká to bola obeta. Ak by to nebolo, takto by som na tom psychicky nebol dobre! Často za mnou chodil kolega s manželkou. Je gréckokatolíckym kňazom. Pomazával ma olejom sv. Charbela a nosil mi aj Najsvätejšiu Eucharistiu. Navštevovala ma moja najbližšia rodina, súrodenci z maminej a otcovej strany, svokrovci, navštevoval ma aj riaditeľ školy, kolegovia a žiaci.

Môj život sa zmenil. Museli sme odložiť plánovanú svadbu a po prepustení z nemocnice som absolvoval viaceré rehabilitácie. Tam som stretával rôznych pacientov, ktorí na tom mali byť papierovo lepšie v porovnaní s mojou diagnózou, avšak stále som si hovoril, že oproti nim som zdravý.

Mám poškodený nervový systém, preto je regenerácia dlhší proces a musím byť trpezlivý. Avšak som samostatný a stále cítim, že mi rehabilitácie pomáhajú. Ak Boh dá, chcel by som sa vrátiť späť učiť metodiku TŠV a taktiež sa zosobášiť.

Ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť mi ísť za svojimi cieľmi.
Erik

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Erik Adama

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia