Fodorová Marianna

Volám sa Marianna, mám 42 rokov a od detstva sa pohybujem pomocou invalidného vozíka. Moja diagnóza je DMO, diparetická forma, paraplégia dolných končatín. Viackrát ma operovali na chrbticu kvôli skolióze. Mám ukončené stredné odborné učilište, odbor krajčírstvo. Napriek svojmu postihnutiu sa snažím žiť aktívne ako sa len dá?.

Rada chodím na prechádzky, či už do mesta, alebo do prírody a na stretnutia s priateľmi. Minulý rok som si vďaka APPA a aukcii obrazov, ktorá sa konala v Bratislave, mohla zakúpiť prídavný pohon od firmy Generis a ešte som mohla ísť na dvojtýždenný pobyt do rehabilitačného centra Renona, ktorá sa nachádza v Rakúsku. Prežila som krásny pobyt, intenzívne cvičenie a prechádzky v prírode počas voľna, pred alebo po cvičení. Absolvovala som mnoho procedúr, po ktorých som cítila úľavu od bolesti.

Trapézy aj dolné končatiny mi uvoľnili a ponaťahovali sa mi skrátené šľahy, ktoré sa sedením na vozíku skracujú. Snažím sa cvičiť aj sama, ale všetko nezvládam tak, ako keď so mnou cvičí fyzioterapeut.

Podporné procedúry a veľmi dobrý personál tiež urobia svoj efekt. Preto by som rada absolvovala ďalší pobyt, aby som sa mohla udržiavať v dobrom zdravotnom stave.

Som na plnom invalidnom dôchodku, preto by som potrebovala pomôcť s financovaním rehabilitačného pobytu. Z dôchodku sa ťažšie financujú rôzne kompenzačné pomôcky a takisto rehabilitačné pobyty, na ktoré je mnoho hendikepovaných odkázaných.

Každému darcovi vopred veľké ďakujem.
Marianna

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová
Frano Matias