Jozef Matys

Liečba kmeňovými bunkami a následná rehabilitácia pre návrat do života

Volám sa Dana Karetková a tento príbeh nie je o mne. Je o človeku, na ktorom mne a celej našej rodine nesmierne záleží.

Jozef Matys, môj brat, ktorý má len 37 rokov, utrpel vážny úraz. Stalo sa to 17. 8. 2019, kedy sa mu po skoku do bazéna zlomili 2 krčné stavce, c4 a c5, čo mu spôsobilo ochrnutie. Stratil cit v nohách a čiastočne aj v rukách. V momente sa zmenili životy mnohým ľuďom, jeho manželke, dvom dcérkam, rodičom, súrodencom, rodine, priateľom…

Ten strach, bolesť a bezmocnosť, ktorá nás všetkých zasiahla, sa nedá ani opísať. My sme si však povedali, že to nevzdáme a urobíme všetko preto, aby sme mu pomohli postaviť sa opäť na vlastné nohy.

Naskytla sa nám možnosť liečby kmeňovými bunkami v Nemocnici Malacky, ktorú je potrebné kombinovať s rehabilitáciami. Liečba kmeňovými bunkami má až 70 % úspešnosť, no podmienkou je, aby sa s ňou začalo čo najskôr, kým defekt na mieche nie je úplne zhojený a zjazvený. Po roku sú už šance mizivé. Mnohí pacienti vďaka pokrokovej liečbe dosahujú v pomerne krátkom čase úžasné výsledky, a tak sa pomaličky približujú k svojmu cieľu. Častokrát však nepostačuje jeden, či dva pobyty a rehabilitácie s procedúrami je potrebné opakovať. Aplikácia kmeňových buniek a rehabilitácie, ktoré by môjmu bratovi vedeli pomôcť, sú veľmi nákladné, nakoľko ich poskytujú súkromné centrá, na ktoré sa nevzťahuje zdravotné poistenie. Práve preto by som Vás chcela poprosiť o pomoc.

Veríme, že to má zmysel, že je tu nádej, že nám bude dopriate „zhora“ a spolu aj s Vašou podporou to dokážeme!  Veľmi Vás prosím, pomôžte mu. V mene celej rodiny Vám všetkým ďakujem.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová
Frano Matias