Kubišová Klára

Môj príchod na tento svet bol veľmi hektický. S váhou 800 g som uzrela svetlo sveta už v 25. týždni. Bola som veľmi, veľmi malinká a na druhý deň som dostala aj silné krvácanie (3. a 4.stupňa) do mozgu. K tomu sa pridružila silná infekcia, takže lekári mi dávali mizivú šancu na prežitie. Predsa len vyššia moc chcela, aby som tu zostala a ja som začala bojovať.

Tento boj vediem už 9 rokov a vďaka mojej rodine, ktorá ma veľmi ľúbi, to všetko zvládam. Mám starších súrodencov Adamka a Táničku, ktorí mi veľmi pomáhajú a učia ma nové veci.

Rodičia so mnou od malička cvičia. Za peniažky, ktoré vyzbierame, každý rok absolvujem rôzne rehabilitačné pobyty, chodím na hipoterapiu, pravidelne plávam. Kupujú mi aj rôzne pomôcky, bez ktorých by som nevedela existovať. Naučila som sa rozprávať a s oporou aj trošku chodiť. Som rok po operácii štepov, ktorá ma posunula vzad a teraz ma akosi neposlúcha hlavička a aj nožičky, ale budem ešte na sebe pracovať a verím, že raz budem behať s deťmi po lúke.

Viem, že je to pre moju rodinu veľmi ťažké a finančne náročné, ale vďaka dobrým ľuďom, ktorí majú srdiečko na správnom mieste, sa mi to podarí. Verím, že raz budem kráčať sama svojou cestou na vlastných nožičkách a rodičia sa budú na mňa dívať, ako mi to pekne ide.

Ďakujeme! Rodina Kubišová

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Sofia Lipová
Frano Matias