• Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Margitka Sviatková

Rehabilitácie pre Margitku

Sme poštári z košickej jedenástky a chceli by sme Vás poprosiť o uverejnenie príbehu Margitky Sviatkovej – dcérky nášho kolegu Jožka Sviatka. V týchto dňoch prežíva ťažké chvíle, okrem starostí, ktoré má so svojou dcérkou, mu dlhodobo hospitalizovali aj manželku, Margitkinu mamičku, našu kolegyňu s vážnou kožnou infekciou neznámeho pôvodu. Skúšame mu pomôcť, ako sa len dá.

Malá Margitka sa narodila predčasne, s diagnózami, o ktorých človek nechyruje, pokiaľ sa ho to netýka.

My, poštári sme sa vyzbierali maličkej na operáciu ULZIBAT v Kladne. Vďaka zákroku sa jej zdravotný stav očividne zlepšil. Potrebné sú však ďalšie a ďalšie rehabilitácie. Určite by jej pomohli rehabilitačné pobyty v centre Svetielko alebo Renona. Je to beh na dlhé trate.

Lekárska veda veľmi pokročila, dokáže robiť zázraky. Žiaľ, v našej rozprávkovej krajine tieto zázraky zdravotné poisťovne neuhrádzajú. S obdivom sledujeme oboch Margitkiných rodičov, s akou láskou a trpezlivosťou sa o svoju princeznú starajú, len aby bola raz sebestačná ako jej otec, náš kolega Jožko, ktorý tiež v detstve prekonal detskú mozgovú obrnu.

Aby toho nebolo málo, mamka Evka začala trpieť neznámym kožným ochorením, ktoré je veľmi bolestivé a vyžaduje dlhodobú nemocničnú liečbu. My kolegovia, skúšame touto formou osloviť ľudí, ktorí by chceli pomôcť práve malej Margitke Sviatkovej, aby každý ďalší deň mohol byť pre ňu a jej rodičov iba sviatkom.

Ďakujeme Vám.