Martin Kaňa

Motomed pre Maťka

Martinko sa narodil v 32. týždni s hmotnosťou 2300 g a meral 47 cm, čo podľa lekárov nezodpovedalo tomuto týždňu. Podľa nich to bol 34. týždeň a v tomto týždni už sú vyvinuté pľúca, takže by mal vedieť dýchať sám. Tak ho ako každého novorodenca umyli, odvážili, zmerali, obliekli a ukázali mi ho. Ja som si ho pohladila, Maťko plakal. Potom ho tak, ako ostatné deti odniesli na novorodenecké oddelenie. Tam začal svoj boj o život, pretože bol skutočne narodený v 32. týždni a pľúca neboli vyvinuté a správne nepracovali. Plačom sa vysiľoval, nevedel dýchať, čo sa skončilo oživovaním a to spôsobilo nedokysličenie a krvácanie do mozgu. Asi po hodine prišla pani primárka a oznámila mi, že Maťka oživovali a teraz ho musia previesť do Trnavskej nemocnice, kde dostane injekciu na podporu vývoja pľúc a bude napojený na umelú ventiláciu. Po 10 dňoch konečne začal sám dýchať. V nemocnici strávil skoro mesiac.

Martinkova diagnóza je DMO – spastická kvadruparéza a epilepsia. Je ležiaci, ale s pomocou sa postaví a urobí pár krokov. Nerozpráva, je plienkovaný. Zatiaľ sa nám darí vyhnúť operáciám či už bedrových kĺbov alebo skrátených svalov. Aby sme tento stav udržali čo najdlhšie, Maťko potrebuje pravidelne cvičiť a posilňovať.

Na rehabilitačných pobytoch sme mali možnosť vyskúšať Motomed, ktorý je určený na precvičovanie a posilňovanie pohybového aparátu a to sa mu veľmi páčilo. Preto by sme chceli pre Maťka zakúpiť Motomed pre ešte intenzívnejšie a pravidelné cvičenie. Veríme, že aj vďaka tejto pomôcke by sa Maťkovi zlepšila kvalita života.

Veľmi ho ľúbime, je to naše usmiate slniečko a veľký bojovník, čo dokázal už na začiatku.

Ak sa rozhodnete nám v našom boji pomôcť, budeme veľmi radi, za čo Vám aj v mene Maťka zo srdca ďakujeme!

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Martin Kaňa

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Filip Ondrišeje
Zille Mátyás
Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová