Miško Kaňuk

Rehabilitačné pobyty

Sme rodičia štyroch detí. Dve dcéry (12 a 8-ročné) a dvojčatá – chlapci – 5 a pol roční. Jeden z chlapcov nám ako päťmesačný vážne ochorel. 6. októbra 2011 poobede upadol Miško doma do bezvedomia. Jeho telíčko pravdepodobne nezvládlo prvé očkovanie Hexa a zareagovalo krvácaním do mozgu. Začal sa boj o život. Nasledoval prevoz záchrankou do popradskej nemocnice, kde sa na CT zistila krvná zrazenina na mozgu. Potom ho rýchlo previezli do Košíc na Detské ARO, kde bol uvedený do umelého spánku. Prebudili ho po siedmich dňoch a previezli na Detské neurologické oddelenie. Miško bol ako v kóme. Nereagoval na podnety, nesledoval očkami nič, nikoho. Vraj to bol vegetatívny stav. Na oddelení nás naučili ako s malým cvičiť Vojtovu metódu. Po dvoch týždňoch sme išli domov, vtedy so záverom – krvácanie do mozgu netraumatologického pôvodu.

Doma nasledovalo a stále nasleduje každodenné cvičenie. Dva roky bol Miško ležiacim dieťatkom. Po dvoch rokoch sme prvýkrát vyskúšali rehabilitačný pobyt v Adeli, kedy sa nám Miško prvýkrát otočil na bruško. Boli to nádherné chvíle a dobilo nás to energiou bojovať ďalej. Hlavným motorom bol a je náš Miško, ktorý neuveriteľne bojuje a má v sebe silu ísť vpred. Tieto pobyty, aby mali efekt, treba absolvovať každé štyri mesiace. Momentálne má Miško päť a pol roka, nerozpráva, je plienkovaný. Jeho mentálny a telesný vývoj je oneskorený. Sedí sám a postaví sa už všade. Momentálne sme v štádiu, kedy pochopil krokovanie a prejde s pomocou pár krokov. Má diagnózu DMO, slabšie vidí, ale už tri roky nemal záchvat epilepsie. Nakoľko sme 6-členná rodina a finančne sme už veľmi vyčerpaní, prosíme vás o pomoc, aby Miško mohol absolvovať ďalšie rehabilitačné pobyty.

Ďakujeme. Manželia Kaňukovci.

Ďakujem.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.