Rehabilitácie pre Dávidka

Volám sa Dávidko Petluš, narodil som sa na Veľkonočný pondelok, predčasne, v 27. týždni, ako malé bábätko s hmotnosťou 970 gramov, 34 centimetrov. Toto je môj životný príbeh…

V tehotenstve sa všetko uberalo správnym smerom a genetické testy ukázali, že to bude zdravý chlapček. Veľmi sme sa tešili a dúfali, že čoskoro budeme spolu, no v jednom okamihu sa zmenil smer a museli ma hospitalizovať kvôli môjmu vysokému krvnému tlaku. V nemocnici sa snažili všetko stabilizovať, aby sme vydržali čo najdlhšie, ale bohužiaľ, nepodarilo sa. Prvých 72 hodín bolo najťažších v mojom živote. Vôbec som syna nevidela, ani netušila, čo je s ním, čo s ním robia, len som sa modlila za jeho život. Bol to bojovník a držal sa pri živote všetkou svojou silou a vôľou, no aj tak mu museli operovať hlavičku kvôli krvácaniu. Oznámili mi, že mu diagnostikovali detskú mozgovú obrnu a vtedy sa začal náš spoločný boj o lepší život. Keď sme po niekoľkých mesiacoch prišli konečne domov, nastal kolotoč návštev rôznych lekárov a rehabilitácii. Do 2 rokov náš Dávidko podstúpil 6 operácii, ale všetko zvládol.

Každý deň cvičíme a stimulujeme čo sa dá, no bez rehabilitácii to nepôjde. Dávidko nerozpráva, nesedí, ani nechodí, ale snažíme sa zo všetkých síl o čo i len malinký pokrok. Od septembra navštevuje špeciálnu škôlku a tam sa mu veľmi pekne venujú. Chcem mu pomôcť ako sa len dá a verím, že raz ho uvidím prejsť aspoň pár krokov. To je môj najväčší sen a želanie, preto prosím ľudí o pomoc. Veľmi by nám pomohli pravidelné rehabilitácie v rehabilitačných centrách, ktoré sú finančne náročné a mne to z môjho malého príjmu nevychádza.

Naše motto je: Vždy treba veriť a bojovať! My svoj boj nikdy nevzdáme a ak sa nájdu dobrí ľudia, čo by nám pomohli absolvovať aspoň pár pobytov, boli by sme viac ako vďační. Pre nás má všetko zmysel.

ĎAKUJEM aj za prečítanie!
Petlušová

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.