Dávid Petluš

Rehabilitácie pre Dávidka

Volám sa Dávidko Petluš, narodil som sa na Veľkonočný pondelok, predčasne, v 27. týždni, ako malé bábätko s hmotnosťou 970 gramov, 34 centimetrov. Toto je môj životný príbeh…

V tehotenstve sa všetko uberalo správnym smerom a genetické testy ukázali, že to bude zdravý chlapček. Veľmi sme sa tešili a dúfali, že čoskoro budeme spolu, no v jednom okamihu sa zmenil smer a museli ma hospitalizovať kvôli môjmu vysokému krvnému tlaku. V nemocnici sa snažili všetko stabilizovať, aby sme vydržali čo najdlhšie, ale bohužiaľ, nepodarilo sa. Prvých 72 hodín bolo najťažších v mojom živote. Vôbec som syna nevidela, ani netušila, čo je s ním, čo s ním robia, len som sa modlila za jeho život. Bol to bojovník a držal sa pri živote všetkou svojou silou a vôľou, no aj tak mu museli operovať hlavičku kvôli krvácaniu. Oznámili mi, že mu diagnostikovali detskú mozgovú obrnu a vtedy sa začal náš spoločný boj o lepší život. Keď sme po niekoľkých mesiacoch prišli konečne domov, nastal kolotoč návštev rôznych lekárov a rehabilitácii. Do 2 rokov náš Dávidko podstúpil 6 operácii, ale všetko zvládol.

Každý deň cvičíme a stimulujeme čo sa dá, no bez rehabilitácii to nepôjde. Dávidko nerozpráva, nesedí, ani nechodí, ale snažíme sa zo všetkých síl o čo i len malinký pokrok. Od septembra navštevuje špeciálnu škôlku a tam sa mu veľmi pekne venujú. Chcem mu pomôcť ako sa len dá a verím, že raz ho uvidím prejsť aspoň pár krokov. To je môj najväčší sen a želanie, preto prosím ľudí o pomoc. Veľmi by nám pomohli pravidelné rehabilitácie v rehabilitačných centrách, ktoré sú finančne náročné a mne to z môjho malého príjmu nevychádza.

Naše motto je: Vždy treba veriť a bojovať! My svoj boj nikdy nevzdáme a ak sa nájdu dobrí ľudia, čo by nám pomohli absolvovať aspoň pár pobytov, boli by sme viac ako vďační. Pre nás má všetko zmysel.

ĎAKUJEM aj za prečítanie!
Petlušová

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič
Zille Mátyás
Veselska Nikol
Timotej Baláž
Renáta Húšťavová
David Gabris
Nikoleta Sarvašová