Tamara Lerche

Rehabilitačný pobyt pre Tamarku

Príbeh našej dcérky Tamarky sa začal písať 23.02.2017. Na svet prišla ako krásne a zdravé dievčatko. Nič nenasvedčovalo tomu, že bude mať nejaké zdravotné problémy, keďže všetky výsledky mala v poriadku. Tamarka veľa času prespala a nemala veľký záujem o okolitý svet. Keď mala šesť mesiacov, tak sa ešte neplazila ani nesedela. Pani neurologička nám povedala, že by Tamarke pomohla kraniálna ortéza na hlavičku a rehabilitačný pobyt, keďže má veľmi slabé svaly od hlavičky až nad sedací sval. V auguste nám na genetickom oddelení oznámili, že Tamarka má vzácne neurologicko-genetické ochorenie, ktorým trpí len niekoľko detí na Slovensku a nedá sa liečiť. Pri tomto ochorení, ktoré sa volá Angelmanov syndróm, chýba časť 15. chromozómu, čo spôsobuje psychomotorické zaostávanie, problémy s koordináciou, strabizmus, epilepsiu. Takto postihnuté deti nerozprávajú, a ak, tak vedia  povedať len pár slov a potrebujú celoživotnú opateru.

Po tomto zistení sme vedeli, že budeme musieť ďalej rehabilitovať. Vďaka rodine a dobrým  ľuďom sa Tamarka dostala na ďalší pobyt, po ktorom vydrží pár minút sedieť. Aj keď zatiaľ sa sama nedokáže posadiť, celé svalstvo sa poctivým cvičením spevňuje. Cvičíme s ňou dvakrát denne bobath koncept, robíme stimuláciu tvárových svalov, masírujeme celé telíčko, chodíme na prechádzky do parku, kde sa jej páčia zvieratká, stromy. Na to, aby napredovala,  potrebuje navštevovať pravidelne rehabilitačné zariadenia. Pracuje len manžel a ja som na rodičovskej dovolenke, preto nie sme schopní hradiť tieto pobyty a terapie, keďže všetky sú finančne nákladné. Preto prosíme dobrých ľudí o pomoc pre našu Tamarku na absolvovanie ďalšieho rehabilitačného pobytu, aby aj ona mohla chodiť ako iné detičky a radovať sa z bežných vecí.

Rodina Lerche

Tamara Lerche
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.