Uher Alexander

Som mamou 6-ročného chlapčeka Alexandra, ktorý sa narodil predčasne, v 29. týždni. Ako mesačný musel Alexko podstúpiť operáciu srdiečka. Keď sme verili, že všetko zlé je za nami, zasiahla nás ďalšia diagnóza – poškodený zrakový nerv. Ako ročnému pribudla diagnóza spastická kvadruparéza, ktorá nás bude sprevádzať celý život.

Dnes má Alexko 6 rokov. Aj keď od narodenia pravidelne cvičíme a absolvujeme rehabilitačné pobyty, je stále ležiaci, nedokáže sám sedieť ani chodiť. Aj napriek tomu je veľmi šikovný a rozumný, začína rozprávať a z tichého chlapčeka sa stáva malý, ukecaný chlap. Začína si uvedomovať, že jeho rúčky a nôžky ho neposlúchajú ako majú. Aj napriek tomu veľmi rád pomáha pri rôznych domácich prácach a aktivitách. Asi najťažšie pre matku je pozerať sa na vlastné dieťa, ktoré sleduje zdravých rovesníkov ako sa hrajú a naháňajú a ešte ťažšie je, ak vidíte, akú má z toho radosť a sám by chcel robiť to, čo ostatní. Snažíme sa Alexka napriek jeho handicapu zapájať do všetkého, čo robíme aj my a nikdy mu nedávame pociťovať, že je iný .

Po konzultácii s odborníkmi nám bola doporučená operácia Ulzibat, vďaka ktorej by mu uvoľnili poskracované šľachy. Po tejto operácii je veľká šanca, že bude napredovať, dokáže svoje telíčko ovládať ľahšie, naučí sa nové, správne pohyby tela a taktiež manipulácia s ním bude jednoduchšia. Najväčším problémom je, že túto operáciu nehradí zdravotná poisťovňa a sami si ju nemôžeme dovoliť, keďže stojí okolo 3000 eur.

Vieme, že žiť v dnešnej dobe je veľmi ťažké, no napriek tomu stále veríme a dúfame, že sa nájde veľa dobrých ľudí, ktorí dokážu pomôcť. Alexko sa nevzdáva a stále bojuje, napriek veľkému  množstvu prekážok. Veríme, že sa do nášho boja zapojíte aj vy a spolu ten boj vyhráme .

Z celého srdca ďakujeme!

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.