Viktor Vicena

Pomôžte nášmu bojovníkovi Vikingovi

Volám sa Viktor Vicena. Narodil som sa 4.12.2011, v 33.týždni, počas štrajku lekárov dramatickým spôsobom, ktorý zapríčinil môj terajší stav. Rýchla zdravotná pomoc zle vyhodnotila závažnosť stavu mojej maminy a odviezla nás do nemocnice v Piešťanoch, kde som sa nemohol narodiť, lebo tam nie sú na to vybavení. Museli volať druhú sanitku, ktorá ma odviezla do Trnavy a takto som stratil 3 hodiny drahocenného času. Narodil som sa so zakrvácaním a neokysličeným mozgom, museli ma oživovať. Prvé týždne života som strávil v inkubátore a môj život visel na vlásku. Neskôr mi bola diagnostikovaná detská mozgová obrna a k nej sa pridala epilepsia. Síce vidím, ale mám problémy s fixáciou zraku, neviem si sadnúť a nedokážem sa sám najesť. Snažím sa však všetko naučiť. Som veselý chlapec, budem mať 8 rokov a začal som chodiť do špeciálnej školy.

Mám  starostlivých rodičov a dve staršie sestry, ktoré sa o mňa tiež s láskou starajú. Verným kamarátom sa mi stal invalidný vozíček, pretože stále neviem sám sedieť, ani chodiť a potrebujem osobnú asistenciu pri všetkých bežných činnostiach.

Každý deň neúnavne cvičím a učím sa, aby som sa čo najviac priblížil svojim rovesníkom.  Od malička mi hovoria, že som veľmi vnímavý. Všetko ma zaujíma, zbožňujem autá, prírodu, bicyklovanie, plávanie a veselú spoločnosť. Ku všetkému však potrebujem neustále, pravidelne rehabilitovať rôznymi metódami. Chodím pravidelne cvičiť Bobath koncept, podľa možnosti na hipoterapiu, canisterapiu, plávať, ku špeciálnemu pedagógovi a logopédovi a na očnú terapiu. Teraz sa zúčastňujem raz do týždňa tréningu MATP ako špeciálny športovec. Vďaka pomoci mojich najbližších, vďaka terapiám a odborníkom som tu a teším sa z každého nového dňa.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Viktor Vicena

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová
Frano Matias