• Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Zarka Poláková

Potrebuje rehabilitácie, aby sa postavila na nožičky

Volám sa Ingrid a som mama 3-ročnej dcérky Zarky. Je veľmi šikovná, zlatá a usmievavá, až na malé neposlušné nôžky.

Zarka sa narodila predčasne v 28. týždni tehotenstva s mierami 1430g a 40cm. Nikto to nečakal, keďže som mala celé tehotenstvo bezproblémové. Mesiac bola v inkubátore a až po mesiaci som ju držala prvýkrát na rukách, čo bol najúžasnejší pocit na svete. Bola napojená na distenčnú ventilačnú podporu, bola anemická, dostala transfúziu krvi. Mala šelest na srdiečku, retinopatiu 2.stupňa a mala ísť aj na operáciu očiek, ale nakoniec sa jej stav zlepšil a operácií sme sa vyhli. V nemocnici bola celkom 6 týždňov. Bol to neskutočne dlhý čas. Po 6 týždňoch sme si ju konečne mohli zobrať domov.

Odkedy nás pustili domov z nemocnice, museli sme navštíviť rad odborných lekárov. Neustále cvičíme a rehabilitujeme. Cvičili sme Vojtovu metódu, chodíme na rôzne rehabilitačné pobyty, do kúpeľov. 2x do týždňa chodíme na hipoterapiu. Na noc nosila dlho dlahy. Mysleli sme si, že všetko bude po čase v poriadku, ale nebolo. Stále zaostávala vo vývoji za svojimi rovesníkmi.

V dvoch rokoch jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu – spastickú diparézu. Bol to pre nás obrovský šok. K stanovenej diagnóze sa pridružila epilepsia. Ale bojujeme a chceme Zarku postaviť na nohy. Zarka ešte nevie samostatne chodiť a ani sa sama postaviť v priestore, iba pri opore. Pred nedávnom Potrebuje neustále cvičiť, aby sa čo najskôr postavila na nôžky a začala  chodiť.

Je šikovná a všetci veríme, že sa nám to čo najskôr podarí. Je na nej vidno, ako veľmi chce a snaží sa, len sa jej nedá. Celá liečba a rehabilitácie sú finančne veľmi nákladné, ale chceme pre dcéru spraviť všetko čo sa len dá. Peniažky by sme využili na rehabilitácie.

Ďakujeme Vám za podporu.